Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-04-16 20:03:25 · Czytany 6572 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Matka Boża Częstochowska w pielgrzymce pro-life

Ikona MB Częstochowskiej zmierza przed centrum aborcyjne Aimer Jeunes w Brukseli

8 kwietnia, w Dniu Świętości Życia, peregrynująca od Władywostoku do Fatimy kopia Ikony Częstochowskiej dotarła do portugalskiego Nazaré. Kopii, która pielgrzymowała przez kraje europejskie, towarzyszyli członkowie Koalicji Od Oceanu do Oceanu. From Ocean to Ocean to międzynarodowa kampania w obronie życia, która przygotowała trasę przejazdu Czarnej Madonny:   od Rosji i Kazachstanu (od 8 maja 2012 roku), przez Białoruś, Ukrainę, Łotwę, Litwę, Polskę, Czechy, Słowację, na Węgry i Rumunię, następnie Słowację, Chorwację, Włochy, Austrię, Lichtenstein, Szwajcarię, potem Niemcy, Belgię, Wielką Brytanię, Irlandię, Francję i Hiszpanię aż do Portugalii.

Właśnie w Portugalii 8 kwietnia wierni zanoszą nad brzeg oceanu czczoną tam figurę Matki Bożej z Nazaretu. Tego dnia uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Moises Erśes w asyście ks. prał. Andrzeja Steckiewicza z Białorusi oraz o. Włodzimierza Ogorzałka OSPPE z Polski.  Do kościoła przybył także przedstawiciel wspólnoty Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Po Mszy św. Ikonę Częstochowską przeniesiono  nad sam brzeg oceanu. Ikona po kilkudniowym pobycie w Nazaré  powróciła do Fatimy. Pozostanie w Kaplicy Bizantyjskiej "Domus Pacis", w głównej siedzibie światowego Apostolatu Fatimskiego. Jest to miejsce, gdzie przez wiele lat znajdowała się słynna Ikona Matki Bożej Kazańskiej, oddana później przez Jana Pawła II do Rosji do Kazania.

Podczas całej pielgrzymki Ikona Częstochowska przejechała 65 tysięcy kilometrów. Zatrzymywała się nie tylko w kościołach, ale także przed centrami aborcyjnymi, jak np. w Monachium czy w Brukseli. „Nie dochodziło jednak do żadnych agresywnych ataków”- relacjonuje Ewa Kowalewska, koordynator peregrynacji. Inicjatywę peregrynacji "Od Oceanu do Oceanu" podejmują ruchy obrony życia z różnych krajów, które przez swoich przedstawicieli stworzyły Koalicję. Do Koalicji może przystąpić kolejny narodowy ruch pro-life z kraju, który chciałby przeprowadzić tę pielgrzymkę w obronie życia. Świeccy jako głowni inicjatorzy, zwracają się do swoich biskupów z prośbą o błogosławieństwo i pomoc. „Sprawa samej idei i jej narodzin jest dosyć złożona. Ikona powstała w intencji podarowania Jej rosyjskiemu, prawosławnemu ruchowi obrony życia. O. Maxim Obukhov, który prowadzi od wielu lat organizacje pro-life w Rosji, zaproponował, aby przewieźć Ją przez prawosławną Rosję – mówi Ewa Kowalewska. - Był to rok 2010. We wrześniu 2011 na Międzynarodowym Kongresie pro-life w Astanie, stolicy Kazachstanu, spotkało się wielu liderów ze Wschodu i Zachodu. Wtedy narodziła się myśl, aby zacząć aż z Władywostoku i dojechać aż do wybrzeża Atlantyku - od oceanu do oceanu. Został powołany międzynarodowy komitet, który teraz nazywa się Koalicją Od Oceanu Do Oceanu”.

Przygotowywany jest kolejny etap pielgrzymi Matki Bożej, jednoczącej obrońców życia. W tym roku planowana jest trasa przez Stany Zjednoczone Ameryki. Jak informuje Ewa Kowalewska, prawdopodobnie od lata, „rozmowy i program są już mocno zaawansowane”.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...