Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-05-01 20:40:56 · Czytany 6856 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Pochód pierwszomajowy w obronie imigrantów

fot. Chris Sweda

W środę, 1 maja, odbył się w Chicago pochód, w którym przeszły setki demonstrantów, głównie latynoskiego pochodzenia, postulujących o wstrzymanie deportacji nielegalnych imigrantów aż do czasu zakończenia reformy imigracyjnej.

   „Jesteśmy pracownikami. Jesteśmy rodzicami. Nie przestaniemy walczyć aż do zakończenia procederu deportacji”- powiedziała jedna z uczestniczek. Wiele z nielegalnych imigrantów wiąże duże nadzieje z zapowiadaną reformą i umożliwieniem uzyskania legalnego statusu, a w dalszej perspektywie nawet obywatelstwa. Szacuje się, że na wprowadzeniu reformy w życie mogłoby skorzystać nawet 11 milionów osób w całym kraju. Jednak nie wszyscy obserwatorzy byli przychylni demonstrantom. Pojawiły się głosy niezadowolenia, że imigranci są tutaj nielegalnie, złamali więc prawo, a żądają jeszcze przepustki od amerykańskiego prawodawcy dla siebie i swoich rodzin.

    W marszu ulicami Chicago przeszli między innymi przedstawiciele związków zawodowych, Katolickiej Archidiecezji w Chicago, zielonoświątkowe kościoły oraz organizacje społeczne, zarówno z miasta, jak i z przedmieść.

   Pochody w sprawie wstrzymania deportacji przeszły także w innych amerykańskich miastach.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...