Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-05-05 11:18:11 · Czytany 6563 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Wokalista Iron Maiden zatrudni 1200 osób

Źródło: emito.net

Bruce Dickinson zakłada firmę oferującą naprawę i remont dużych samolotów pasażerskich. Ten licencjonowany pilot w ciągu półtora roku postanowił stworzyć w południowej Walii ponad tysiąc miejsc pracy.

54-letni wokalista Iron Maiden jest szefem firmy Cardiff Aviation. Jej siedziba mieści się w południowej Walii. Przedsiębiorstwo będzie się specjalizować w naprawie i remontach dużych samolotów pasażerskich.

Muzyk, który do zeszłego roku był licencjonowanym kapitanem linii lotniczej Astraeus Airlines, chce zaoferować usługi liniom lotniczym z całego świata. W ciągu dwóch lat chce stworzyć nawet 1,2 tysiąca miejsc pracy.

Dodatkowo chce stworzyć ośrodek kształcenia inżynierów lotnictwa oraz pilotów. O swoich planach opowiedział w wywiadzie dla BBC.

Firma wydzierżawiła już od walijskiego rządu hangar o powierzchni blisko 15 tysięcy metrów kwadratowych w St. Athan w południowej Walii. To teren byłej bazy wojskowej a obecnie jedna z pięciu nowych stref przemysłowych w Walii, która rozpoczęła działalność w zeszłym miesiącu i skupia się na przemyśle lotniczym.

- Ściśle współpracujemy z Bruce Dickinsonem i Cardiff Aviation przy tym ekscytującym projekcie. Jesteśmy pod dużym wrażeniem tego pomysłu i robimy wszystko, by doszedł do skutku – powiedziała Edwina Hart, minister ds. biznesu, przedsiębiorczości, technologii i nauki w walijskim rządzie. - To jest dokładnie ten rodzaj inwestycji, który jest potrzebny na tym terenie. Chodzi o dostosowanie potencjału lokalnej gospodarki i jednoczesne zapewnienie międzynarodowej promocji.

Bruce Dickinson jest wokalistą Iron Maiden od 1981 roku. Z płyt i licznych tras koncertowych zebrał wielomilionowy kapitał, który teraz inwestuje w swoją pasję – lotnictwo. Podczas międzynarodowych tras koncertowych Iron Maiden sam pilotuje należący do zespołu samolot Boeing 757-200 "Ed Force One".

Jako pilot zasłynął w 2008 roku kiedy tym samolotem poleciał do egipskiego kurortu Sharm el Sheikh, by przywieźć brytyjskich turystów koczujących na tym lotnisku po upadku biura XL.

Źródło: emito.net

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

wentyl · 2012-05-05 11:54:41

Hell yeah!!!!!!!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...