Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Wydanie 2011-09 · Opublikowany: 2011-11-08 23:05:02 · Czytany 10791 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Klinika w South Holland, IL pomaga pacjentom żyć zdrowiej i dłużej

Według najnowszych raportów nie ma w USA wystarczającej liczby lekarzy ogólnych. Powodem tego jest w dużej mierze drastycznie rosnący koszt edukacji medycznej, dlatego też wielu studentów medycyny wybiera wyżej płatne specjalizacje, zamiast kierunku medycyny internistycznej i rodzinnej.

Ale obecne badania opublikowane w „Journal of the American Medical Association” wykazują, że lekarze ogólni przyczyniają się do dłuższego życia pacjentów. Badania nad pacjentami powyżej 65. roku życia tam, gdzie jest więcej lekarzy ogólnych, wykazują, że mniejsza jest nie tylko śmiertelność, ale również liczba przyjęć w szpitalach.

Metro South Medical Center całkowicie wierzy w rosnący przyrost współpracujących lekarzy w południowych dzielnicach: Alsip, Beverly, Blue Island, Morgan Park and South Holland. Szpitale doceniają sukcesy lekarzy ogólnych w opiece nad pacjentami w danym rejonie.

„Jako lekarz rodzinny, utrzymuję rodziny przy zdrowiu – tłumaczy Urszula Jabłońska, MD, Metro South Health Center w South Holland. – Jestem tutaj, aby zapobiegać poważnym problemom, a także prowadzić długotrwałą strategię profilaktyczną”.

Doktor medycyny rodzinnej jest aktualnie tradycyjnym popularnym konceptem dla wielu generacji w tym kraju. Lekarz taki przechodzi intensywny trening, a następnie przez wiele lat zdobywa doświadczenie w praktyce lekarskiej, po to, by móc polecić specjalistę w koniecznym przypadku. Lekarz medycyny rodzinnej musi ukończyć wyższe studia, następnie szkołę medyczną i odbyć trzy lata praktyki w specjalizacji w medycynie rodzinnej. Praktyka wymaga treningu na zmianę jako internista, pediatra, w położnictwie i ginekologii, psychiatrii oraz geriatryce –  zajmującej się chorobami osób w podeszłym wieku.

Specjalizacja koncentruje się więc na zdrowiu człowieka na wszystkich etapach jego życia. „Mam ogromną przyjemność zajmowania się zdrowiem całych rodzin – oświadcza dr Jabłońska. – Czasami jedna osoba z rodziny towarzyszy drugiej w badaniach i kończymy wtedy rodzinną dyskusją na temat chronicznych symptomów, widocznych u obydwu osób z tej samej rodziny”.

Inną korzyścią modelu rodzinnej praktyki jest fakt, że utrzymywana jest prywatność pacjentów. Rodzice i dzieci mogą zostać przyjęci razem lub osobno, jak to często się zdarza w przypadku nastolatków. Czasami dojrzewająca młodzież zapoznaje się z metodami bezpiecznego seksu i zapobieganiem niepożądanej ciąży. Także dorośli chcą mieć wizytę indywidualną w celu  wyjaśnienia swoich pytań na osobności.

Najtrudniej jest zachęcić mężczyzn do wizyty lekarskiej, dlatego przyjście z rodziną będzie najlepszą metodą zabezpieczenia potrzeb medycznych taty.

Dr Jabłońska rekomenduje wizyty coroczne u lekarza rodzinnego bez względu na wiek. Rekomendowane są przez lekarzy rodzinnych również badania do szkoły, badania w przypadku chorób przewlekłych, używania alkoholu, narkotyków, badania ginekologiczne i przy objawach przeziębienia lub grypy.

Aby umówić się na wizytę do dr Jabłońskiej w Metro South Health Center w South Holland, zadzwoń na numer: 1 708 210 2001. Każdy, kto przyjdzie na wizytę do dr Jabłońskiej do 30 września 2011 r. otrzyma darmowy bilet do AMC kina. Studenci dostaną w prezencie wielokrotny  lunch- pakiet.

Odwiedź stronę Metro South na Facebook, wciśnij „Let’s Get Physicals”, a będziesz mógł wygrać ciekawe nagrody, włącznie z Wii Fit !

 KONTAKT: Ann Pitcher, 630-234-4150

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...