Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Wydanie 2010-02 · Opublikowany: 2010-04-19 21:59:38 · Czytany 12602 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Piękne włosy rosną na zdrowej skórze głowy

W tym numerze chciałbym zająć się pielęgnacją skóry głowy i włosów. Specjalnie rozdzielam te dwie kwestie, czyli pielęgnację skóry głowy i pielęgnację włosów, ponieważ te dwa elementy decydują o tym, jak rosną i wyglądają nasze włosy.

Hasłem firmy Rene Furterer, z którą współpracuję od około 10. lat jest: „Piękne włosy rosną na zdrowej skórze głowy”. Jest to prawda. Czasami ktoś mówi: „Przetłuszczają mi się włosy”. Nie jest to zgodne z prawdą, ponieważ to nie włosy się przetłuszczają, przetłuszcza się skóra głowy, a efektem tego są tłuste włosy. Podobnie jest z wypadaniem włosów. Wszystko jest związane ze stanem i zdrowiem skóry głowy. Zatrzymując się przy wypadaniu włosów, należy stwierdzić, że może być związane z wieloma różnorodnymi problemami, takimi jak dziedziczne skłonności, stres, niedokrwienie skóry głowy, wypadanie włosów po porodzie, operacjach chirurgicznych i z powodu wielu innych przyczyn, które należy rozpatrywać bardzo indywidualnie.

Jednak w obecnych czasach, jak obserwuję, główną przyczyną wypadania i osłabienia włosów jest stres. Ciągłe napięcie nerwowe powoduje to, że skóra głowy jest bardzo mocno napięta, co utrudnia cyrkulację krwi i odpowiednie odżywienie cebulek włosowych, to zaś je osłabia i przestają „produkować włosy”. Łatwo jest powiedzieć: „pozbądźmy się stresu”, ale wiemy, że nie jest to proste do osiągnięcia. Musimy się więc wspomóc odpowiednimi preparatami. Na rynku mamy ich wiele, ale ja chciałbym się skoncentrować na produktach firmy Rene Furterer z kilku względów. Uważam, że znam te produkty dobrze, widzę efekty ich stosowania i firma ta ma naprawdę olbrzymią gamę produktów, pozwalającą na likwidację większości problemów związanych z pielęgnacją włosów i skóry głowy.

Wracając do problemu wypadania włosów – proponuję kurację opartą na trzech krokach. Po pierwsze stosujemy Complexe 5 – produkt oparty na naturalnych olejkach cytrusowych i lawendzie. Tonuje skórę głowy, stymuluje cebulki włosowe, aktywizując mikrocyrkulację, głęboko oczyszczając skórę głowy, przygotowując ją do przyjęcia kolejnych zabiegów. Produkt nanosimy na skórę głowy i masujemy ją około pięciu minut, rozluźniamy przez to skórę i poprawiamy cyrkulację krwi. Następnie używamy szamponu stymulującego Forticea, zawierającego olejki esencjonalne i roślinne peptydy poprawiające mikrocyrkulację. Ostatnim, trzecim krokiem jest naniesienie na skórę głowy produktu odżywczego. Mamy dwa rodzaje do wyboru: Triphasic – używany przy progresywnym, genetycznym wypadaniu włosów i RF 80 – używany przy reakcjonalnym (stres, zmęczenie, ciąża, itp.) wypadaniu włosów.

Kiedy już zadbaliśmy o skórę głowy i cebulki, możemy przejść do pielęgnacji włosów, używając produktów odpowiednich do problemu z jakim się borykamy. Jak w każdej pielęgnacji czy to włosów, czy cery, dłoni, itd., musimy najpierw określić problem, na przykład czy włosy są suche, łamliwe, przylegające do głowy, bez energii, czy też pozbawione połysku, blasku. Musimy określić problem i to z czego on wynika. Dopiero wtedy możemy dobrać najlepsze, odpowiednie produkty do danego problemu skóry głowy i włosów – szampon, odżywkę, maskę, itd.

Problem wypadania i słabego wzrostu omówiliśmy wcześniej. Teraz chciałbym jeszcze wspomnieć o innych, najczęściej spotykanych problemach, takich jak:

  • tłusta skóra i tłuste włosy,
  • tłusta skóra i suche włosy,
  • sucha skóra i suche włosy,
  • łupież,
  • uwrażliwiona, swędząca, piecząca skóra głowy,
  • wiotkie, delikatne włosy potrzebujące energii,
  • włosy zniszczone farbowaniem, rozjaśnianiem, pasemkami i trwałą,
  • włosy bez połysku z postrzępionymi końcami, wymagające wygładzenia lub odwrotnie – objętości,
  • włosy zniszczone słońcem, słoną wodą, chlorem z basenu.

Zasada jest prosta: określamy, co się dzieje ze skórą głowy i włosami, najlepiej konsultując się z doświadczonym fryzjerem, dobieramy produkty, które zlikwidują problemy skóry głowy i najlepsze produkty do pielęgnacji naszego gatunku i stanu włosów. Stosując je sukcesywnie dojdziemy do tego, że będziemy mieć zdrową skórę głowy i zdrowe, błyszczące, piękne włosy. Czego wszystkim życzę!

Zbyszek „Zack” Pilewicz
Teddie Kossof Salon
281 Waukegan Rd, Northfirld, IL
Tel: (847) 446 9526

Pielęgnacyjny zabieg Rene Furterer gratis przy usłudze strzyżenia i uczesania.
Zestawy kosmetyków Rene Furterer dla pierwszych pięciu czytelniczek „Polonii” przy usłudze farbowania.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...