Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Wydanie 2010-11 · Opublikowany: 2011-01-03 21:38:17 · Czytany 11427 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Potrzebujesz tylko zmądrzeć, żeby być zdrowym

Przychodzi w życiu każdego z nas taki moment, kiedy uważnie przyglądamy się sobie w lustrze i krytycznie oceniamy to, co widzimy. Dodatkowe kilogramy, fałdki tłuszczu, zmęczona i przygarbiona sylwetka, poszarzala cera… Wyliczać można długo, a to, co widzimy – to tylko zewnętrzna powłoka. Jak lakier na samochodzie.

Wyobraź  sobie, że kupujesz samochód swoich marzeń – bardzo drogi, piekny, taki, jaki zawsze chciałeś mieć. Jest tylko jedno “ale” – musisz tak o niego dbać, żeby służył Ci przez wiele lat, drugiego takiego nigdy już mieć nie bedziesz. Wlewasz więc najlepsze paliwo, używasz najlepszego oleju, troszczysz się o tapicerkę, jezdzisz na przeglady itd...

Twoje ciało, Twój organizm jest cenniejszy od najdroższego samochodu. Masz je tylko jedno – i ma ono służyć ci przez kilkadziesiąt lat. Jeśli ktoryś z organów zachoruje – nie jest tak łatwo o “serwis”. Dlatego to, co widzisz w lustrze, to nie wszystko. Owszem, wygląd zewnętrzny może wiele powiedzieć o stanie twojego zdrowia. Mocne włosy, paznokcie, zdrowa skóra, wyprostowana, dynamiczna i szczupła figura swiadczą o swietnej kondycji. Najwazniejsze jednak jest to, co kryje się “pod maską”, jak silnik w samochodzie.

Nasze zdrowie zaczyna się od dobrego, zdrowego i pełnowartościowego pożywienia. Już jako nienarodzone dziecko w brzuchu matki rozwijasz się dzięki składnikom odżywczym przez nią przyswajanym. Nie jest też obojętne dla prawidłowego rozwoju dziecka, jakiej jakości jest mleko matki, którym jest karmione z piersi. Później w toku rozwoju, aż do końca okresu dojrzewania, bardzo istotne jest, co znajduje się na twoim talerzu, bo od tego zależy wzrost i rozwój organów wewnętrznych, mózgu, serca. Wreszcie już jako osoba dorosła zdajesz sobie sprawe, że pewne pokarmy sprawiają, że czujesz się lekko i zdrowo, a po innych masz kłopoty trawienne, nie wspominając o poważniejszych konsekwencjach dla twojego ciała.

Przeznaczamy ogromną cześć naszego domowego budżetu na zakup artykułów spożywczych. Czy do końca jesteśmy swiadomi, co kupujemy? Co kładziemy na naszych stołach? Co dostarczamy jako codzienne paliwo naszemu organizmowi? Czy dokonujemy przemyślanego wyboru? Czy zwracamy uwagę na etykiety produktów, czy rozpoznajemy składniki na nich wymienione? Czy zdajemy sobie sprawę, że te składniki stają się budulcem naszego ciała, a zatem mają kolosalny wpływ na to, jak funkcjonujemy, jak się codziennie czujemy i jak wygladamy?

Ogromną  popularnością cieszą się co jakiś czas nowe diety. Wiekszość z nas była lub jest na diecie, nie pamietając o tym, że to, czego tak naprawdę potrzebujemy, to wiedza na temat potrzeb naszego organizmu. Mając tę wiedzę, jesteśmy w stanie zapewnić sobie długie, zdrowe i pełne energii życie. Bo w gruncie rzeczy nie chodzi o cudowne diety, tylko o styl odżywiania się, który współgra z naszym stylem zycia.

Nie potrzebujesz mieć tytułu profesora biologii czy dietetyki, żeby być zdrowym i szczupłym. Nie potrzebujesz spedzać długich godzin na siłowni. Potrzebujesz tylko trochę zmądrzeć, nie dać się ogłupiać reklamom i pseudonaukowym poradom w kolorowej prasie. Zacznij używać swojej inteligencji i intuicji. To naprawde proste. Możesz cieszyć się przyjemnością jedzenia i czuć się zupełnie nową osobą, z zasobami energii, oczyszczonym organizmem i swieżym spojrzeniem na świat. Nie widzę powodu, dla którego miałoby ci się to nie udać. Mnie się udalo!

Kolejne moje artykuły pomogą ci poznać wiele zagadnień z dziedziny zdrowego stylu życia, ale już teraz możesz do mnie zadzwonić i o tym porozmawiać.

(847) 863-4686
northwellnesclub.com

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...