Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Wydanie 2011-05 · Opublikowany: 2011-06-27 23:14:50 · Czytany 8838 razy · 3 komentarzy
Nowszy Starszy

Rewolucja w makijażu

Technika AirBrush, czyli technika „powietrznego pędzla” to nowa era w makijażu. Metoda AirBrush służy do równomiernego nanoszenia farby za pomocą specjalnego urządzenia – aerografu i jest wykonywana już od dawna. Aerograf, to miniaturowy „pistolet” do precyzyjnego malowania. To niewielkie narzędzie służy do malowania metodą rozpylania farby przez strumień powietrza, który charakteryzuje się równomiernym kryciem z rozmytymi brzegami. Technika ta stosowana jest zarówno w pracach artystycznych, retuszerskich, modelarskich, konserwatorskich, jak również w lakiernictwie samochodowym do zdobienia samochodów czy motocykli.

Szybko technika AirBrush znalazła swoje zastosowanie również w kosmetyce. Dziś jest wykorzystywana przez profesjonalnych make up artist do wykonywania makijażu upiększającego za pomocą natryskiwania kosmetyków na twarz i ciało.

Równocześnie z nową telewizyjną technologią High Definition rozpoczęła się nowa era makijażu. Nowoczesna telewizja High Definition w ogromnym stopniu poprawiła nam jakość obrazu. Kolory są bardziej nasycone, kontury ostrzejsze oraz widoczne są wszystkie detale. Zadaniem profesjonalnych make up artist jest nałożenie podkładu, dzięki któremu skóra będzie wyglądała naturalnie i świeżo.

Urządzenie do makijażu używane w metodzie AirBrush rozpyla mikroskopijne kropelki preparatu na twarz lub ciało w postaci delikatnej i bardzo lekkiej mgiełki, co daje nam naturalny i jedwabisty efekt, a wszystkie niedoskonałości skóry stają się niewidoczne. „Powietrzny pędzel” jest szczególnie przydatny podczas nakładania podkładu i różu. Umożliwia precyzyjne wycieniowanie twarzy i optyczne skorygowanie miejsc, które chcemy poprawić. Używany jest do tego o ton ciemniejszy lub jaśniejszy odcień, a przejścia pomiędzy kolorami są subtelne i płynne. Makijaż taki jest niezwykle trwały, odporny na wodę, pot, ścieranie mechaniczne i nie brudzi odzieży.

Ten sposób nakładania makijażu umożliwia nam stworzenie szybkiego i perfekcyjnego wyglądu. Posługiwanie się tym urządzeniem nie jest jednak rzeczą prostą. Wymaga od profesjonalisty dużej umiejętności w używaniu i aplikowaniu produktów, aby uzyskać wymarzony efekt.

Z pewnością natryskowa, bezdotykowa metoda AirBrush jest hitem i wypiera tradycyjne metody nakładania kosmetyków z użyciem gąbeczek i pędzli. Polecana jest przy produkcjach telewizyjnych, sesjach zdjęciowych oraz na wielkie wyjścia, ślub czy sylwestra.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Felka · 2011-07-21 18:27:03

Ludzie, przecież to zależy od wyglądu ile tapety trzeba nałożyc, żeby wypięknieć- o ile się da to zrobić tak na marginesie!

Asia · 2011-07-03 21:38:46

Dlaczego, calkiem niezly na wieczor:-)

Doda · 2011-07-03 18:59:42

Ten makijaż na zdjęciu jest straszny:-)

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...