Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Wydanie 2009-12 · Opublikowany: 2010-02-22 01:01:51 · Czytany 7204 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Szlachectwo zobowiązuje

Karnawał – czas zabaw, balów, spotkań z przyjaciółmi. Zawsze chcemy wyglądać dobrze, ale w karnawale pragniemy wyglądać pięknie.

Udajemy się do kosmetyczki – okłady, maseczki, nawilżanie, itd. Super! Wyglądamy świetnie, młodziej, bardziej świeżo, atrakcyjnie. Suknia już wybrana – wisi w garderobie, biżuteria, buty, dodatki, wszystko gotowe. Makijaż – zrobić samodzielnie czy udać się do specjalisty? Moja rada: jeśli chcesz naprawdę olśnić, skorzystaj z pomocy doświadczonego profesjonalisty, który dobierze makijaż i wykona go zgodnie z twoją urodą, osobowością, trendami mody. I będzie to makijaż odpowiedni do sytuacji, czyli przyjęcia, balu, koktajlu, itp.

Jeszcze jedna, jakże istotna sprawa – fryzura. I tu nasuwa mi się mała dygresja związana z balami i naszym wyglądem podczas tego typu imprez. Zdarza się, że również uczestniczę w takich wydarzeniach. Ostatnio kilka tygodni temu. W związku z wykonywanym zawodem, oczywiste jest, że zwracam uwagę na fryzury ludzi, których spotykam. Tak mężczyzn, jak i kobiet. Niestety, często wygląda to żenująco. Kreacje, owszem, eleganckie, dobrane do okazji wyglądają dobrze. Ale włosy, oczywiście nie generalizuję, lecz często da się zauważyć, że panowie są źle ostrzyżeni, włosy niekoniecznie świeżo umyte – często obraz nędzy i rozpaczy. Panie też nie najlepiej, z wyjątkami, kiedy widać, że fryzura jest dopasowana do okazji, włosy uczesane elegancko, aż miło popatrzeć. Niestety, można zaobserwować też kompletną ignorancję. Na przykład piękna, elegancka suknia, dobrane buty, dodatki, a włosy niechlujnie spięte w koński ogon gumką frotką lub zebrane w „koczek” i zapięte plastikową klamerką. Ludzie, jak powiedział bardzo trafnie sąsiad przy stoliku, zajmowanym przez nas na pewnym balu – „szlachectwo zobowiązuje”. I właśnie to szlachectwo pokazujemy w teoretycznych „drobiazgach”, jak na przykład, dobrane obuwie, dodatki, fryzury, makijaż, manicure. To świadczy o naszej klasie. Garnitur, smoking czy suknia za kilkaset dolarów są ważne, ale to zadbane dłonie, wyczyszczone buty, uczesana głowa są rzeczami, które nas wyróżniają na plus lub minus.

Ale wróćmy do rzeczy, czyli do fryzur wieczorowych, karnawałowych. Pierwsze i najważniejsze – fryzura musi być dobrana do okazji, stylu, stroju, osobowości. Nie twierdzę, że zawsze muszą to być koki, finezyjne upięcia, ale uczesanie musi podkreślać okazjonalność. Jeżeli włosy rozpuszczone, to starannie wymodelowane, podkręcone lub wyprostowane prostownicą. Ja jednak preferuję na bale karnawałowe upięte włosy. Nie znaczy to, że muszą to być fryzury idealnie wypracowane, można przecież upiąć swobodnie spadające loki w tak zwanym „artystycznym nieładzie” – jest to bardzo kobiece i seksowne. Jakkolwiek, ale profesjonalnie, elegancko, włosy czyste, zadbane.

Pozdrawiam i życzę szampańskich zabaw karnawałowych!

W styczniu i lutym 20% rabatu na hasło „Polonia” przy usłudze strzyżenia i farbowania.
Na fryzury karnawałowe 25% rabatu oraz produkt firmy Rene Furterer Paris o wartości  $25.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...