Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Wydanie 2010-06 · Opublikowany: 2010-08-01 22:05:08 · Czytany 8680 razy · 3 komentarzy
Nowszy Starszy

Wyglądaj młodziej!

Jakie są oczekiwania klientek podczas wizyty u fryzjera? Pracując jako stylista fryzur od 30 lat, mogę stwierdzić – oczekiwania są spore. Ale najbardziej pożądane jest pragnienie, by wyglądać młodziej. Każda z pań zawsze chce właśnie tak wyglądać - i bardzo dobrze! Dążymy do tego każdego dnia. Młodszy wygląd poprawia nasze samopoczucie, samoocenę i sprawia przyjemność otoczeniu.

W tym artykule chciałbym przedstawić kilka uwag, które pozwolą utrzymać młodszy wygląd, dzięki odpowiednio dobranej fryzurze, kolorystyce, i pielęgnacji.

Z moich obserwacji wynika, że klientki zaczynają myśleć intensywniej o utrzymaniu młodszego wyglądu po 30. roku życia. Jest to rzeczywiście taki przejściowy moment, kiedy powinno się podejmować pewne starania i zabiegi, by utrzymać wygląd poniżej metryki.

Po 30. roku życia należy sukcesywie przechodzić do nieco krótszych włosów. Nie trzymamy już długości do połowy pleców, a raczej tylko do ramion i co kilka lat skracamy długość, dochodząc w wieku 40-50 lat do fryzur wyraźnie krótszych.Ważne jest utrzymanie objętości włosów odpowiednimi „sztuczkami”, uzyskiwanymi specyficzną techniką strzyżenia, układania i pielęgnacji. Unikajmy zbyt gładkich fryzur, bo wtedy włosy mogą wyglądać jak przetłuszczone.

Zadbajmy o zdrowy wygląd włosów. To ważne dla całości postaci. Zniszczone, suche włosy zawsze niepotrzebnie dodają lat. Dobierz odpowiednią odżywkę, szampon do twojego gatunku i struktury włosów i odpowiednie środki do stylizacj (pianka, żel itp.)

Bardzo ważną sprawą dla młodszego wyglądu jest kolor. Powinien być swieży, błyszczący, pełen blasku. Jeśli nie masz siwych włosów, używaj tak zwanej koloryzacji powierzchniowej produktami bez amoniaku i wody utlenionej. Kolor co prawda wymywa się po kilku tygodniach, ale włosy są zawsze w doskonałej kondycji.

Jeżeli macie już siwe włosy, należy użyć farby trwale koloryzującej. Najlepsza metoda jest taka: kolorowanie włosów farbą, a po 3-4 tygodniach w celu odświeżenia koloru należy użyć produktu koloryzacji powierzchniowej w tym samym odcieniu i po następnych 3-4 tygodniach – znowu farba. I tak na przemian. Pozwala to utrzymać piękny kolor i nie doprowadza do zniszczenia włosów.

Wracajmy do stylizacji. Należy pamiętać, że zawsze krótkie i średniej długości włosy odmładzają. Świetne są fryzury lekko asymetryczne. Jeżeli zaczynają pojawiać się zmarszczki na czole – tuszujemy je dobrze dobraną grzywką.

Fryzury z wiekiem powinny być coraz bardziej naturalne, delikatne, miękko okalające twarz. Przy czym dobrze korygują zmarszczki „pazurki”, delikatnie wycieniowane wokół twarzy. Strzępienia powinny być lekko asymetryczne, tworzyć delikantny nieład.

Istotne dla utrzymania młodego wyglądu jest to, abyśmy nie dopuszczali do „dzikiego” odrośnięcia fryzury. Włosy nie mogą gubić kształtu. Strzyżenie należy odświeżać co 4-6 tygodni. Pozwólcie doświadczonemu styliście dobrać odpowiedni, odmładzający kolor i pilnujcie, aby odświeżać go co 4-5 tygodni. Wyblakły, spłowiały kolor lub - nie daj Boże - siwe odrosty niestety bezlitośnie dodają lat.

Starajcie się nie nosić fryzur „sztucznych”, przesadnie wytapirowanych, kiedy włosy wyglądają nienaturalnie – to naprawdę bardzo postarza. Fryzury muszą być w lekkim „bałaganie artystycznym”, dzięki czemu wyglądamy o wiele młodziej. Bardzo ważna sprawa to zdrowo wygladąjace, zawsze swieżo umyte i uczesane włosy. To wszystko o czym tutaj napisałem, pozwoli nam na „uszczuplenie” ilości lat. Będziemy wyglądać młodziej i tak się czuć. Zostańcie młode i piękne.

Pozdrawiam, Zbyszek „Zack” Pilewicz.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

wierzyciel · 2015-03-25 06:22:53

Wreszcie znalazłem twoje miejsce pobytu. Teraz wiem gdzie podesłać windykatorów. Spora kwota się uzbierała od 2002r.

Dorota B. · 2010-10-08 06:12:10

Anka, zgadzam sie z Toba. Wroc Zbyszku, wroc!:)

anka · 2010-08-25 19:45:58

Panie Zbyszku szkoda, że jest Pan tak daleko. Bardzo lubię Pańskie porady. w następnym tygodniu skracam włosy...

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...