Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Wydanie 2011-09 · Opublikowany: 2011-11-08 21:34:04 · Czytany 12325 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Zaffiro - szafirowa supernowość w walce z czasem

Rozmawiam z lek. med. Łukaszem Dudą–Barcikiem, absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu i dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej, praktykującym w Centrum Terapii Laserowej i Kosmetyki we Wrocławiu, o zabiegach upiększających bezinwazyjnych, o których w dzisiejszych czasach głośno, bo stały się powszechnie dostępne, nie tylko dla hollywoodzkich gwiazd. Z szerokiego wachlarza usług Centrum Terapii Laserowej we Wrocławiu wybrałam dzisiaj zabieg o egzotycznej i tajemniczej nazwie Zaffiro, który zrobił furorę
w Europie.

IW: Zaffiro, brzmi bardzo egzotycznie. Co to takiego?

LDB: Zaffiro to hit światowej kosmetologii. Prawdziwy przełom w bezinwazyjnym liftingu.  Za tą wdzięczną nazwą, oznaczającą po włosku szafir, kryją się innowacyjne rozwiązania
i najnowsza technologia. Odmładzanie oraz skuteczne powstrzymywanie procesów starzenia
i usuwanie niedoskonałości skóry stało się możliwe dzięki nowatorskiemu zastosowaniu światła podczerwonego IR, które stosuje się właśnie w zabiegu Zaffiro, służącego do niechirurgicznego i bezbolesnego thermoliftingu skóry twarzy i praktycznie całego ciała.

IW: Na czym polega technika tego zabiegu?

LDB: Z wiekiem drastycznie spada ilość kolagenu w skórze. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy, skóra zaczyna wiotczeć, traci elastyczność i staje się coraz bardziej podatna na działanie siły grawitacji. Proces ten można jednak skutecznie spowolnić, a istniejące już zmarszczki
i niedoskonałości zlikwidować za pomocą zabiegu wykonywanego przy pomocy liftingu termicznego Zaffiro. Urządzenie to działa emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750–1800 nm), powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (65°C). Przez to efekt termiczny, zachodzący w głębokich warstwach skóry właściwej, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność, zmianom ulega również jej struktura, zmarszczki zostają wygładzone, co widać już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu. Drugim, długofalowym skutkiem jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększona o około 30% produkcja kolagenu daje efekt zwiększenia gęstości skóry, liftingu. Proces tworzenia kolagenu następuje powoli, stopniowo; stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy 3–6 miesięcy po zabiegu.

IW: Czy Zaffiro jest zabiegiem kompletnie bezpiecznym? Czy skórze nie grozi, np. poparzenie?

LDB: Zabieg jest bardzo bezpieczny. Wykonywany jest pod ścisłym nadzorem lekarskim, gdzie dawka światła podczerwonego jest z góry ustalona tak, by pacjent nie odczuwał żadnego dyskomfortu. Ponieważ Zaffiro posiada zaawansowany system chłodzący, skórze nie grozi poparzenie.

IW: Jakiego efektu można się spodziewać po zabiegu Zaffiro?

LDB: Zaffiro przede wszystkim likwiduje bruzdy wargowo–nosowe, wygładza zmarszczki, poprawia napięcie i elastyczność skóry twarzy i szyi. Poprawia też owal twarzy i podnosi opadające policzki. Doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie i likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami. Poprawia skórę dekoltu i wpływa pozytywnie na wygląd opadających z wiekiem piersi. Ponadto Zaffiro jest doskonały dla osób odchudzających się, a także dla tych, które już utraciły zbędne kilogramy. Pacjentki chętnie poddają się temu zabiegowi ze względu na natychmiastowy efekt.

IW: Czy Zaffiro jest dla osób w każdym wieku i o każdym rodzaju cery?

LDB: Zabieg może być bezpiecznie wykonany bez względu na rodzaj cery, a jeśli chodzi
o wiek, to profilaktycznie wskazany jest dla osób już po 25 roku życia, aby zabezpieczyć skórę przed pierwszymi oznakami starzenia. Natomiast najbardziej skuteczny, jeśli chodzi o efekt wizualny, jest zdecydowanie po 35 roku życia, gdzie wykonujemy serię zabiegów, aby odwrócić proces starzenia.

IW: Czy można ten zabieg przeprowadzać o każdej porze roku? Czy bezpieczne jest, na przykład, zrobienie go przed wyjazdem na Lazurowe Wybrzeże, gdzie nasza twarz będzie narażona bez przerwy na działanie słońca?

LDB: Tak, zabieg może być bezpiecznie wykonany bez względu na porę roku i intensywność promieniowania słonecznego. Obowiązuje jednak pewien trend, że pacjentki chętniej poddają się zabiegom podczas długich miesięcy jesienno–zimowych.

IW: Jakie są zalety liftingu termicznego?

LDB: Główną zaletą jest oczywiście bezpieczeństwo, nieinwazyjność i brak konieczności wyłączania pacjenta z czynności dnia codziennego, jak na przykład po niektórych zabiegach peelingowych. Skóra po zabiegu wygląda naturalnie i oczywiście o kilka lat młodziej, dlatego pacjentki lubią robić lifting przed ważnymi uroczystościami.

IW: Dobrze. Mamy już zrobiony lifting Zaffiro i co dalej? Jak trzeba później dbać
o cerę?

LDB: Każdy pacjent jest inny i tak też do każdego podchodzimy. Indywidualnie ustalamy dalszą pielęgnację skóry, bo wszystko zależy od jej kondycji przed zabiegiem. Jest wiele sposobów by spotęgować efekt zabiegu; np. zastosowanie odpowiednich kosmetyków, ale to już sprawa indywidualna.

IW: Centrum Terapii Laserowej we Wrocławiu znane jest już w całej Polsce. Czy macie również klientki z Ameryki?

LBD: Tak, ponieważ wykonujemy wiele zabiegów laserowych, jesteśmy bardzo popularni
w kraju, ale przyjeżdżają do nas także klienci z Europy; Niemiec, Francji, Skandynawii, jak również z Ameryki, gdzie panie chętnie poddają się zabiegom i szukają nowych rozwiązań. Mogę śmiało powiedzieć, że możemy dzisiaj konkurować z tymi krajami, będąc w posiadaniu najnowszej techniki laserowej i wiedzy w dziedzinie kosmetologii.

Centrum Terapii Laserowej i Kosmetyki we Wrocławiu, tel. 71 330 31 11, 502 475 502www.ctl.wroc.pl, e-mail: laser@ctl.wroc.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...