Podziel się   

Galeria Magazynu Polonia Pokaż wszystkie »

Ostatnia aktualizacja: 2019-02-02
Nowszy Starszy

Wśród najważniejszych, obowiązkowych (premier, mandatory) turniejów tenisowych WTA Tour, kalifornijski turniej 2018 BNP Paribas Open, po raz piąty z rzędu nazwano turniejem roku.

75 zdjęć · Autor: Andrzej Kentla · Data wydarzenia: 10.12.2018

Zdjęcie 15 z 75

Sloane Stephens (USA) w przegranym pojedynku III rundy 46,36 z Darią Kasatkiną (RUS)

BNP PARIBAS OPEN NAMED 2018 WTA PREMIER MANDATORY TOURNAMENT OF THE YEAR FOR FIFTH STRAIGHT YEAR

 W dniu 10 grudnia 2018 roku ogłoszono wyniki głosowania przeprowadzonego wśród zawodniczek WTA Tour na wybór turnieju roku 2018. Po raz piąty z rzędu głosujące tenisistki, spośród najważniejszych, obowiązkowych (premier , mandatory) turniejów WTA Tour, uznały za najlepszy turniej roku BNP Paribas Open w Indian Wells. "Jesteśmy uhonorowani i przyjmujemy to z pokorą, że po raz piąty z rzędu nasz turniej został wybrany przez zawodniczki za najlepszy turniej roku" - oświadczył Dyrektor turnieru Tommy Haas. Haas zakończył swój komentarz stwierdzeniem - "Nasz cały zespół pracuje bardzo ciężko aby uczynić to wydarzenie wybitnym przystankiem w tenisowym kalendarzu i z niecierpliwością oczekujemy aby przywitać zawodników i kibiców tenisowych z całego świata na to najlepsze wydarzenie jeszcze w marcu 2019 roku." Na turnieju 2018 BNP Paribas Open pojawiła się nowa gwiazda WTA Tour Naomi Osaka, która właśnie tutaj odnotowała swój pierwszy tytuł mistrzowski na poziomie WTA Tour przygotowując w ten sposób drogę do swojego pierwszego tytułu Grand Slam na US Open w dalszej częsci tegorocznego sezonu tenisowego. Na tegorocznym turnieju odnotowaliśmy także powrót do sportowej rywalizacji veteranki, super gwiazdy WTA Tour Sereny Williams, która wróciła do gry po 14 miesięcznym urlopie macierzyńskim. BNP Paribas Open jest znany całej społeczności tenisowej jako "Tennis Paradise" (tenisowy raj) - odzwierciedlenie oszałamiającego piękna przyrody i tła pustynnego krajobrazu, podkreślanego przez światowej klasy tenisistów, którzy uczestniczą w renomowanej globalnej imprezie. Tenisowy ogród w Indian Wells (Indian Wells Tennis Garden) jest powszechnie uznawany za jedną z najlepszych aren sportowych, którą powinni odwiedzić tenisowi gracze, kibice tenisa, sportowi dziennikarze, sponsorzy. Turniej oferuje światowej klasy lokale gastronomiczne i najwyższej klasy udogodnienia dla zawodników, włączając w to 27 kortów treningowych. BNP Paribas Open pozostaje jedynym turniejem na świecie, który ma zainstalowany system Hawk-Eye na wszystkich kortach meczowych, zarówno w meczach głównych jak i meczach turnieju kwalifikacyjnego.Wartym w tym miejscu podkreślenia jest fakt, że kategoria "Najważniejszy i Obowiązkowy" (Premier, Mandatory) jest najwyższą kategorią w WTA Tour oprócz tzw. Tour Final, turnieju kończącego co roku w październiku sezon tenisowy WTA Tour. W listopadzie 2018 turniej BNP Paribas Open został także decyzją zawodników poprzez głosowanie, wybrany najlepszym turniejem ATP Masters 1000, rownież po raz piąty z rzędu. Kalifornijski turniej w Indian Wells oferuje dla zawodników uczestniczących w zawodach ponad 14 milionów nagród pieniężnych.

Opracowała Jadwiga Kentla

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...