Sport Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2019-08-02 07:50:33 · Czytany 10348 razy · 0 komentarzy
Starszy

Polscy siatkarze brązowymi medalistami Finałów Ligi Narodów w Chicago

W niedzielę 14 lipca polscy siatkarze w meczu o III miejsce i brązowy medal turnieju Final Six VNL w Chicago pokonali reprezentację narodową Brazylii 3-0. To drugie, tym razem jeszcze bardziej przekonywujace zwycięstwo młodych polskich siatkarzy nad faworyzowanymi canarinhos było niewąpliwie największą niespodzianką chicagowskiego turnieju. Liderem polskiego zespołu w ilości zdobytych punktów (20) był Bartosz Bednorz . Inni polscy siatkarze: Karol Kłos (10) i Łukasz Kaczmarek (11) rownież zanotowali dwucyfrone wyniki w ilości zdobytych punktów. Dla brazylijskiego zespołu najwięcej punktów uzyskał Alan Souza (8).

Polacy w turniejach grupowych sezonu 2019 na 15 rozegranych meczów odnieśli 11 zwycięstw i uplasowali się na 5 pozycji. W pierwszej fazie chicagowskiego turnieju pokonali zespół Brazyli w 5 setach i zespół Iranu w 4 setach. Półfinałowy pojedynek biało-czerwonych z zespołem Rosji zakończył się porażką Polaków w 4 setach. Brazylijczycy zajęli drugie miejsce za Polakami  w grupie B i półfinalowy pojedynek z Amerykanami przegrali w 5 setach.

Zespoły wystąpiły w następujących składach:

Polska

#77 – Karol Kłos, #2 - Maciej Muzaj, #4 – Marcin Komenda, #5 – Łukasz Kaczmarek, #8 – Jędrzej Gruszczyński, #16 – Bartłomiej Bolądź, #18 – Bartosz Kwolek, #19 – #19 - Marcin Janusz, #21 – Tomasz Fornal, #22 – Bartosz Bednorz, #23 – Jakub Popiwczak, #27 – Piotr Łukasik, #88 – Andrzej Wrona, #99 – Norbert Huber, Trener polskiego zespołu - Vital Heynen

Brazylia

#1 – Bruno Mossa Rezende, #2 – Isac Santos, #3 – Eder Carbonera, #4 – Thales Hoss, #6 – Fernando Gil Kreling, #8 – Wallace De Souza, #9 – Yoandy Leal Hidalgo, #14 – Douglas Correia De Souza, #16 – Lucas Saatkamp, #18 – Ricardo Lucarelli Souza, #19 – Mauricio BorgesAlmeida Silva, #21 – Alan Souza, #22 – Maique Reis Nascimento, #23 – Flavio Gualberto, Trener reprezentacji – Renan Dal Zotto

Mecz sędziowali : Juraj Mokry (Słowacja) i Andrei Zenovich (Rosja)

Kapitan polskiej reprezentacji Karol Kłos #77 w następujących słowach ocenił występ biało-czerwonych na chicagowskim turnieju – „Nie potrafię tego opisać. To niesamowite odczucie. Z taką ilością młodych zawodników dociągnęliśmy do końca turnieju. Dzisiaj nacisnęliśmy od początku do końca. Pokonaliśmy Brazylię zespołem młodych zawodników, swietnych siatkarzy. To olbrzymia przyjemność grać w takim zespole. Rozgrywający polskiego zespołu Marcin Komenda# 4 dodał z dumą o wygraniu brązowego medalu z młodymi zawodnikami – „Cudowne marzenie, ponieważ przed turniejem wszyscy myśleli, że wywalczymy piąte lub szóste miejsce. Najlepiej atakujący w polskim zespole Bartosz Bednorz #22 na pytanie na czym polegała różnica w dzisiejszym meczu odpowiedział – „ Myślę, że o zwycięstwie przesądził nasz charakter i wola zwycięstwa (big heart on the court). Kapitan brazylijskiej reprezentacji Bruno Rezende #1  ze smutkiem potwierdził słuszność opinii Bartosza Bednorza  - „ Wygrał ten zespół, który bardziej pragnął zwycięstwa. Polacy zagrali dobrze i oni bardziej chcieli wygrać. Wszystkie zespoły, nawet te najmocniejsze jak Polska czy Rosja zagrały w tym turnieju z większą od naszej intensywnością. To jest coś co możemy poprawić i musimy poprawić w przyszłości.