Podziel się   

Psychologia i rozwój człowieka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-03-25 13:05:50 · Czytany 3821 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Depresja na emigracji - pomoc Fundacji Wemenders

Światowy dzień Zdrowia Psychicznego w 2012r. odbywał się pod hasłem „Depresja: globalny kryzys”. Najnowsze badania potwierdzają obawy terapeutów i psychiatrów – według danych WHO na depresję cierpi ponad 350 mln osób na świecie. Prognozy wskazują na to, iż depresja - będąca obecnie trzecią pod względem powszechności chorobą – do 2020 roku zajmie niechlubne drugie miejsce w rankingu, a w 2030 roku wysunie się na jego prowadzenie. Wczesna diagnoza i całościowe podejście do leczenia dają zazwyczaj bardzo dobre efekty terapeutyczne. Pozostawiona sobie depresja może wpłynąć destrukcyjnie na zdolność do nauki, pracy, funkcjonowania w rodzinie, a w niektórych przypadkach prowadzić do samobójstwa.

Fundacja Wemenders postanowiła wesprzeć osoby przebywające na emigracji, w poszukiwaniu odpowiedzialnych, sumiennych  specjalistów zdrowia psychicznego. Działania, jakie podejmujemy, ogniskują się nie tylko na pracy nad zwiększeniem dostępności do pomocy psychologicznej, ale również na pracy z lekarzami i terapeutami. Naszą misją jest promowanie humanistycznego i całościowego  podejścia  do leczenia. W związku z powyższym chcielibyśmy spytać emigrantów o przekonania na temat zawodu psychiatry i stanu psychiatrii zagranicą.

Zapraszamy do wypełnienia anonimowego kwestionariusza. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane w pracach zbiorczych, podczas wykładów i konferencji naukowych. Dane metrykalne służą jedynie informacji statystycznej. Zadanie nie powinno zająć więcej niż 10 minut. Za pomoc serdecznie dziękujemy i zapraszamy na nasz portal poświęcony depresji: http://www.wemenders.com/

Link do ankiety: http://www.polonia-ankieta.xt.pl/

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Psychologia i rozwój człowieka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Paweł · 2018-08-19 10:16:55

Dla zainteresowanych warto dodać, że istnieje możliwość konsultacji ze specjalistą z Polski online. Za granicą, gdy jest się nowym, o pomoc np. psychologa jest trudno, szczególnie jak dobrze nie zna się języka. Usługi takie świadczy np. poradnia https://psychomedic.pl/umow-wizyte-online/ z Warszawy.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Anita
25 maj, 06:36
No to teraz mam zagwozdkę czy lepszy będzie ekspres do kawy saeco czy de longhi ale na pewno [...]»
Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»

Najczęściej...