Podziel się   

Psychologia i rozwój człowieka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-03-25 13:05:50 · Czytany 10807 razy · 2 komentarzy
Nowszy Starszy

Depresja na emigracji - pomoc Fundacji Wemenders

Światowy dzień Zdrowia Psychicznego w 2012r. odbywał się pod hasłem „Depresja: globalny kryzys”. Najnowsze badania potwierdzają obawy terapeutów i psychiatrów – według danych WHO na depresję cierpi ponad 350 mln osób na świecie. Prognozy wskazują na to, iż depresja - będąca obecnie trzecią pod względem powszechności chorobą – do 2020 roku zajmie niechlubne drugie miejsce w rankingu, a w 2030 roku wysunie się na jego prowadzenie. Wczesna diagnoza i całościowe podejście do leczenia dają zazwyczaj bardzo dobre efekty terapeutyczne. Pozostawiona sobie depresja może wpłynąć destrukcyjnie na zdolność do nauki, pracy, funkcjonowania w rodzinie, a w niektórych przypadkach prowadzić do samobójstwa.

Fundacja Wemenders postanowiła wesprzeć osoby przebywające na emigracji, w poszukiwaniu odpowiedzialnych, sumiennych  specjalistów zdrowia psychicznego. Działania, jakie podejmujemy, ogniskują się nie tylko na pracy nad zwiększeniem dostępności do pomocy psychologicznej, ale również na pracy z lekarzami i terapeutami. Naszą misją jest promowanie humanistycznego i całościowego  podejścia  do leczenia. W związku z powyższym chcielibyśmy spytać emigrantów o przekonania na temat zawodu psychiatry i stanu psychiatrii zagranicą.

Zapraszamy do wypełnienia anonimowego kwestionariusza. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane w pracach zbiorczych, podczas wykładów i konferencji naukowych. Dane metrykalne służą jedynie informacji statystycznej. Zadanie nie powinno zająć więcej niż 10 minut. Za pomoc serdecznie dziękujemy i zapraszamy na nasz portal poświęcony depresji: http://www.wemenders.com/

Link do ankiety: http://www.polonia-ankieta.xt.pl/

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Psychologia i rozwój człowieka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

hanna · 2019-06-20 03:58:50

Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( agbazara @ gmail. com ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )

Paweł · 2018-08-19 10:16:55

Dla zainteresowanych warto dodać, że istnieje możliwość konsultacji ze specjalistą z Polski online. Za granicą, gdy jest się nowym, o pomoc np. psychologa jest trudno, szczególnie jak dobrze nie zna się języka. Usługi takie świadczy np. poradnia https://psychomedic.pl/umow-wizyte-online/ z Warszawy.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...