Podziel się   

Polonia w USA Wszystkie kategorie »

257 artykułów w kategorii.

Nowy konsul honorowy powołany w Seattle

W dniu 4 września 2014 roku Teresa Indelak Davis została oficjalnie przedstawiona jako Konsul Honorowy Polski w Seattle. Uroczystość odbyła się w Domu Polskim z [...]»

Polski film na "International Screenings w Chicago"

Konsulat Generalny RP w Chicago wraz z partnerami: Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Chicago oraz Departamentem ds. Wydarzeń Kulturalnych w Chicago, zaprezentuje w najbliższą środę 10 września [...]»

Forum Kandydatow Politycznych

Polsko-Amerykański Komitet Akcji Politycznej (Pal-Pac) próbuje zwiększyć świadomość polityczną Polonii i zachęcić ja do czynnego udziału w wyborach.»

Rozpoczynają się obrady

W dniach 10-13 sierpnia 2014 r. odbędą się w hotelu Grand Plaza Hotel and Conference Center w Toledo, OH,obrady 61. Sejmu Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w [...]»

Fundacja Kościuszkowska

Wśród Amerykanów Tadeusz Kościuszko jest jedną z mniej znanych postaci historycznych. W dodatku jego nazwisko przekręcane jest na wszelkie sposoby, zarówno w piśmie jak i [...]»

Szare Szeregi i Pogotowie Harcerek

W piątek 1 sierpnia, w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, o godzinie 18:30 Związek Harcerstwa Polskiego - Obwód Chicago przeprowadzi apel poległych pod pomnikiem kombatantów [...]»

Hołd Powstańcom

W 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Konsulat Generalny RP w Chicago organizuje uroczystości upamiętniające bohaterstwo Powstańców Warszawskich  i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie podczas drugiej [...]»

O znaczeniu polskiego przemysłu gier wideo

Cykl artykułów i filmów o Polsce analizuje narodziny i wzrost znaczenia polskiego przemysłu gier wideo w kontekście udanych przemian społeczno-ekonomicznych w Polsce na przestrzeni ostatnich [...]»

Pozostałe artykuły w kategorii

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

^up
09 wrz, 03:50
^up ma finansowanie pożyczek»
Tomasz
08 wrz, 10:43
Pan Raul odszedl 07/09/2014 w Santiago Chile. Pokoj jego duszy.»
HonorPL
05 sie, 08:19
Byłem w tym raju ponad 10 lat. Od 1 dnia legalnie. Mógłbym pisać długo ale napisze krótko: USA [...]»

Najczęściej...

Blogerzy piszą »