Podziel się   

Polonia w USA Wszystkie kategorie »

284 artykuły w kategorii.

Obchody upamiętniające 75 rocznicę zbrodni katyńskiej

Podczas uroczystych obchodów 75 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 5 rocznicy katastrofy smoleńskiej Andrzej Kentla rozmawia ze Stanisławem Forcem, członkiem Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Katyńskich w [...]»

Święto Konstytucji 3 Maja w Ogrodzie Chopina

Chicago Chopin Fundation wspólnie z Grant Park Conservancy zapraszają do Ogrodu Chopina na spotkanie z historią i koncert z okazji święta Konstytucji Trzeciego Maja – [...]»

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Pośpiech

Podczas spotkania Małgorzata Pośpiech opowie o  swojej najnowszej powieści zatytułowanej „Miasteczko” (szczegóły poniżej), która została nominowana do nagrody Central Europe Literary Award „Angelus” 2015. Spotkanie [...]»

Wybory Prezydenta RP w USA

Wybory Prezydenta RP odbędą się na obszarze USA w sobotę, 9 maja 2015 r., (w Polsce 10 maja br.) zgodnie z art. 39 § 6 [...]»

Konferencja Prasowa

Konsulat Generalny RP w Chicago zorganizuje w środę, 8 kwietnia 2015 r.,o godz. 1:30 po południu specjalną konferencję prasową w siedzibie placówki przy 1530 N. [...]»

Warszawa i Chicago

Agnieszka Stulgińska odwiedzi Chicago w związku z premierą swego nowego utworu w koncercie zatytułowanym: “Composer Alive: Poland”. Piątek, 10 kwietnia, godz. 19:00, w Copernicus Center»

Wczesne Głosowanie i Osobista Rejestracja

Wczesne Głosowanie rozpoczyna się w poniedziałek 23 marca w 51 placówkach na terenie miasta Chicago oraz w każdej placówce będzie oferowana osobista rejestracja.  »

Projekcja filmu "Śmierć Rotmistrza Pileckiego"

Konsulat Generalny RP w Chicago, we współpracy z partnerami lokalnymi, zaprezentuje w Chicago projekcje filmu pt. "Śmierć Rotmistrza Pileckiego" w reżyserii Ryszarda Bugajskiego.»

Pozostałe artykuły w kategorii

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ewa
03 maj, 02:52
Bardzo precyzyjne wyjasnienie. Dziękuję.»
danielo
29 kwi, 18:20
taka ta nasza polska trza bedzie zostac do usranej smierci za granica »
Maria
26 kwi, 07:16
Byłam sama w Meksyku przez parę miesięcy i włos mi z głowy nie spadł. .»

Najczęściej...

Blogerzy piszą »