Podziel się   

Polonia w USA Wszystkie kategorie »

321 artykułów w kategorii.

TVP Polonia w Chicago

TVP Polonia będzie uczestniczyć w Paradzie z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Parada  po raz 125. przejdzie ulicami Chicago 7 maja br. W tym roku, [...]»

Przemówienie Wiceministra Obrony Narodowej RP

Przemówienie Wiceministra Obrony Narodowej RP Bartosza Kownackiego wygłoszone 10 kwietnia 2016 roku pod Pomnikiem Katyńskim w Niles, IL podczas uroczystych obchodów szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej. [...]»

"Droga do Indii”

„Droga do Indii. Polskie osiedla w Balachadi i Valivade 1942-1948” (wersja angielska: „Passage to India. The Wartime Odyssey of Polish Children and the Good Maharaja”), to [...]»

Konsulat Generalny RP w Chicago

Oficerowie Wojska Polskiego wraz z przedstawicielami cywilnych polskich instytucji państwowych złożyli wizytę w Chicago w dniach 4-7 kwietnia 2016 r. w celu wzięcia udziału we [...]»

Polonia będzie miała własnego senatora

Kiedy w roku ubiegłym Anna Maria Anders ujawniła, że z ramienia PiS-u będzie się w Warszawie ubiegać o mandat senatora RP, wiele osób pytało: a [...]»

Otwarcie Muzeum Polaków Ratujących Żydów

Gubernator Illinois Bruce Rauner i Konsul RP Robert Rusiecki zapraszają na ceremonię otwarcia Muzeum Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej im. Rodziny Ulmów [...]»

Relacja z Rhode Island: mój nowy dom

Maj 2014 – za oknem piękna bawarska wiosna. „Zimna Zośka” poprószyła szczyty Alp śniegiem i teraz wszyscy, już bezpiecznie, tłoczą się w sklepie z kwiatkami, [...]»

Chciałabym, aby Polska była krajem, z którym ktoś się liczy

Z Małgorzatą Wypych, posłanką PIS w Sejmie RP, podczas jej wizyty w Chicago, 4 lutego 2016 roku rozmawia Andrzej Kentla.»

Pozostałe artykuły w kategorii

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Mateusz
02 maj, 22:13
Mam 21 lat i nie niemam ojca ale mam nadopiekuńczą matkę. Role trochę się odwróciły gdyż miała wypadek [...]»
gość
27 kwi, 12:59
Witam Jestem pracownikiem branży marketingowej i przyłączam się do pozytywnych opinii dotyczących tego systemu. To nie jest kłamstwo [...]»
paweł
22 kwi, 15:06
Mam dokładnie to samo co większość. Te potwory traktują mnie jak debila zamiast dać mi normalnie żyć. Nienawidzę [...]»

Najczęściej...

Blogerzy piszą »