Podziel się   

Polonia w USA Wszystkie kategorie »

323 artykuły w kategorii.

13 maja 2016– spotkanie z polskimi autorami w MPA

Instytut Książki wraz z Muzeum Polskim w Ameryce serdecznie zapraszają miłośników książki na spotkanie autorskie w języku polskim zorganizowane z okazji Targów Książki w Ameryce,  jakie odbywają [...]»

Przez Amerykę na wózku inwalidzkim dla Zuzi

– Szerokiej i szczęśliwej drogi. Żegnamy w Seattle. Powodzenia w podroży– napisała Teresa Indelak Davis na facebookowej tablicy Janusza Radgowskiego. Z miasta, tuż przed wyjazdem, [...]»

TVP Polonia w Chicago

TVP Polonia będzie uczestniczyć w Paradzie z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Parada  po raz 125. przejdzie ulicami Chicago 7 maja br. W tym roku, [...]»

Przemówienie Wiceministra Obrony Narodowej RP

Przemówienie Wiceministra Obrony Narodowej RP Bartosza Kownackiego wygłoszone 10 kwietnia 2016 roku pod Pomnikiem Katyńskim w Niles, IL podczas uroczystych obchodów szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej. [...]»

"Droga do Indii”

„Droga do Indii. Polskie osiedla w Balachadi i Valivade 1942-1948” (wersja angielska: „Passage to India. The Wartime Odyssey of Polish Children and the Good Maharaja”), to [...]»

Konsulat Generalny RP w Chicago

Oficerowie Wojska Polskiego wraz z przedstawicielami cywilnych polskich instytucji państwowych złożyli wizytę w Chicago w dniach 4-7 kwietnia 2016 r. w celu wzięcia udziału we [...]»

Polonia będzie miała własnego senatora

Kiedy w roku ubiegłym Anna Maria Anders ujawniła, że z ramienia PiS-u będzie się w Warszawie ubiegać o mandat senatora RP, wiele osób pytało: a [...]»

Otwarcie Muzeum Polaków Ratujących Żydów

Gubernator Illinois Bruce Rauner i Konsul RP Robert Rusiecki zapraszają na ceremonię otwarcia Muzeum Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej im. Rodziny Ulmów [...]»

Pozostałe artykuły w kategorii

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Lll
24 maj, 05:42
A ja mam taka sytulacje jestem os niepełnosprawna chociaz tak sie nie czuje chodze robie prawie wszystko z [...]»
Jacek48
17 maj, 14:25
O korzyściach płynących z rejestracji firmy w USA (Delaware) można poczytać na stronach Polish American Investor Group - [...]»
Ola
07 maj, 19:47
Chce opisać swoje życie z toksycznych rodzicami w paru zdaniach. Mialam toksycznych rodziców tylko ze oni są ale [...]»

Najczęściej...

Blogerzy piszą »