Podziel się   

Polonia w USA Wszystkie kategorie »

250 artykułów w kategorii.

O znaczeniu polskiego przemysłu gier wideo

Cykl artykułów i filmów o Polsce analizuje narodziny i wzrost znaczenia polskiego przemysłu gier wideo w kontekście udanych przemian społeczno-ekonomicznych w Polsce na przestrzeni ostatnich [...]»

Kolejny Polski Festiwal w Seattle Center

Olbrzymi sukces zeszłorocznego festiwalu sprawił, że polsko-amerykańska społeczność z dumą prezentuje trzecią edycję tej wyjątkowej imprezy, która odbędzie się w Seattle Center. W dniu 12 [...]»

Gwiazda wieczoru: zespół Ich Troje

W sobotę 3 maja, jak co roku, w Copernicus Center odbyła się majówka. Gwiazdą wieczoru był zespół Ich Troje, przed którym deski „Kopernika” rozgrzewał znany [...]»

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Do końca dzisiejszego dnia, 22 maja 2014 r., można jeszcze zarejestrować się do spisu wyborców chcących oddać głos w wyborach posłów do Parlamentu Europejskiego. Wybory [...]»

70. rocznica bitwy o Monte Cassino

Uroczystości odbędą się 18 maja 2014 r. na Monte Casino.»

10 lat Polski w UE

"Podpisując w imieniu Polski traktat o wejściu do Unii Europejskiej ówczesny premier i szef dyplomacji wiedzieli, że podejmują słuszną decyzje. Nie mogli jednak wiedzieć, że [...]»

Wybory do Parlamentu Europejskiego w USA

Wybory posłów do Parlamentu Europejskiego  odbędą się na obszarze Stanów Zjednoczonych Ameryki w sobotę dnia 24 maja 2014 r. (w Polsce 25 maja br.) zgodnie [...]»

Kanonizacja Papieża Polaka

Im bliżej historycznego dnia kanonizacji Jana Pawła II, tym bardziej oczy całego świata zwrócone są na Rzym, gdzie Świętym ogłoszony zostanie Papież Polak, Jan Paweł [...]»

Pozostałe artykuły w kategorii

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

sławek
25 lip, 14:36
A cała sprawa tak się skończyła że Jarmakowski całkowicie przegrał proces z Czumą i będzie musiał zapożyczyć się [...]»
Pix-web
24 lip, 03:21
Zgadzam się z przedmówcą w tym co powiedział. Nie tylko oni rozsławiają Polskę ale także inni sportowcy. Pragnę [...]»
Toni
13 lip, 19:59
O...mama mia..! Rozumiem przyznawanie tytułów / nagród dla (wybitnych) Polaków..! Ale "ci trzej"..? Co to za Polacy..? Wystarczy [...]»

Najczęściej...

Blogerzy piszą »