Podziel się   

Polonia w USA Wszystkie kategorie »

255 artykułów w kategorii.

Forum Kandydatow Politycznych

Polsko-Amerykański Komitet Akcji Politycznej (Pal-Pac) próbuje zwiększyć świadomość polityczną Polonii i zachęcić ja do czynnego udziału w wyborach.»

Rozpoczynają się obrady

W dniach 10-13 sierpnia 2014 r. odbędą się w hotelu Grand Plaza Hotel and Conference Center w Toledo, OH,obrady 61. Sejmu Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w [...]»

Fundacja Kościuszkowska

Wśród Amerykanów Tadeusz Kościuszko jest jedną z mniej znanych postaci historycznych. W dodatku jego nazwisko przekręcane jest na wszelkie sposoby, zarówno w piśmie jak i [...]»

Szare Szeregi i Pogotowie Harcerek

W piątek 1 sierpnia, w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, o godzinie 18:30 Związek Harcerstwa Polskiego - Obwód Chicago przeprowadzi apel poległych pod pomnikiem kombatantów [...]»

Hołd Powstańcom

W 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Konsulat Generalny RP w Chicago organizuje uroczystości upamiętniające bohaterstwo Powstańców Warszawskich  i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie podczas drugiej [...]»

O znaczeniu polskiego przemysłu gier wideo

Cykl artykułów i filmów o Polsce analizuje narodziny i wzrost znaczenia polskiego przemysłu gier wideo w kontekście udanych przemian społeczno-ekonomicznych w Polsce na przestrzeni ostatnich [...]»

Kolejny Polski Festiwal w Seattle Center

Olbrzymi sukces zeszłorocznego festiwalu sprawił, że polsko-amerykańska społeczność z dumą prezentuje trzecią edycję tej wyjątkowej imprezy, która odbędzie się w Seattle Center. W dniu 12 [...]»

Gwiazda wieczoru: zespół Ich Troje

W sobotę 3 maja, jak co roku, w Copernicus Center odbyła się majówka. Gwiazdą wieczoru był zespół Ich Troje, przed którym deski „Kopernika” rozgrzewał znany [...]»

Pozostałe artykuły w kategorii

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

HonorPL
05 sie, 08:19
Byłem w tym raju ponad 10 lat. Od 1 dnia legalnie. Mógłbym pisać długo ale napisze krótko: USA [...]»
ania
29 lip, 18:26
świetna historia!»
sławek
25 lip, 14:36
A cała sprawa tak się skończyła że Jarmakowski całkowicie przegrał proces z Czumą i będzie musiał zapożyczyć się [...]»

Najczęściej...

Blogerzy piszą »