Podziel się   

Polonia w USA Wszystkie kategorie »

306 artykułów w kategorii.

Pochwała chwalenia (się)

Koniec i początek roku to zawsze okazja do różnego rodzaju podsumowań, rozliczeń, sprawozdań, ale również nakreślania planów, robienia założeń na przyszłość, myślenia o nowych zadaniach. [...]»

Stefanie Powers z wizytą w Konsulacie RP w Chicago

Konsulat Generalny RP w Chicago zorganizował 7 grudnia 2015 r. spotkanie ze Stefanie Powers, amerykańską aktorką, scenarzystką i piosenkarką polskiego pochodzenia.»

„Boże Narodzenie dookoła świata”

Niedziela, 13 grudnia, to „Dzień Polski” w Muzeum Wiedzy i Przemysłu (Museum of Science and Industry) na południu Chicago. W ramach dorocznego festiwalu „Boże Narodzenie dookoła [...]»

Narodowe Święto Niepodległości

W Konsulacie Generalnym RP w Chicago w dniu 12 listopada 2015 r. na zaproszenie Konsula Generalnego Pauliny Kapuścińskiej społeczność polonijna  oraz przedstawiciele lokalnej amerykańskiej administracji [...]»

Rozmowa z Małgorzatą Wypych

„To, że państwo jesteście daleko od kraju, nie oznacza, że nie macie wpływu na to, co się tam dzieje...”  »

Oblicza Polonii: Mieszkańcy Hamtramck

Amerykanie polskiego pochodzenia, polscy imigranci, a nawet para „Polaków z wyboru” – 30 osób opowiedziało historię swojego życia w wyjątkowym projekcie Muzeum Emigracji w Gdyni. [...]»

Filmowa Parada Zwycięstwa 2015 w Seattle

Jeden październikowy wieczór 2015 roku w The Museum of Flight w Seattle wyglądał jak rekompensata za utraconą przez Polaków Paradę Zwycięstwa z 1946 roku w [...]»

Polskie smaki w Jewel-Osco

Świętując Miesiąc Dziedzictwa Polskiego, Jewel-Osco, największa sieć supermarktów w Chicago, zorganizowała w minioną sobotę, 24 października degustację najlepszych polskich produktów spożywczych oraz napojów, a także [...]»

Pozostałe artykuły w kategorii

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Rafai
06 lut, 17:57
Po komentarz widać że ludzie nosa z miasta nie wychylili»
Hendrix
04 lut, 21:58
W zależności od wieku dziecka najlepsze dla niego gry są przeróżne. Dla najmłodszych raczej przeznacza się jakieś kolorowanki [...]»
Kamila
27 sty, 19:23
Jonizacja wody staje się coraz bardziej popularna (widzę po znajomych) postanowiłam sprawić sobie własny jonizator wody. Widzę w [...]»

Najczęściej...

Blogerzy piszą »