Podziel się   

Polonia w USA Wszystkie kategorie »

271 artykułów w kategorii.

Rejestracja- Chicago

Wyborcy mogą się zarejestrować drogą pocztową, za pośrednictwem internetu lub w siedzibie Komisji Wyborczej miasta Chicago (Chicago Election Board) przed godziną  11:59 w nocy, we [...]»

Wspomnienie - Anna Maria Cienciała

24 grudnia 2014 r. w Fort Lauderdale zmarła Profesor Emerita Uniwersytetu w Kansas Anna Maria Cienciała, wybitna amerykańska historyk polskiego pochodzenia.»

„Pożegnanie z emigracją?”

Adam Lizakowski, laureat m.in. Międzynarodowego Konkursu Literackiego w 25. rocznicę Rozmów Okrągłego Stołu pn.”Jeden dzień – Polska, jaką pamiętam” zorganizowanego pod patronatem Prezydenta RP, będzie gościem honorowym [...]»

Spotkanie z Gubernatorem

Paulina Kapuścińska, konsul generalny RP w Chicago, złożyła życzenia świąteczne i noworoczne gubernatorowi elektowi Bruce'owi Raunerowi.»

Harcerski bazar świąteczny

Zapraszamy na harcerski bazar świąteczny w sobotę, 6 grudnia, od godz. 1-6 po południu i w niedzielę, 7 grudnia, od godz. 1-4 po południu, w [...]»

Mikołajki w Konsulacie

Konsulat Generalny RP w Chicago organizuje w sobotę, 6 grudnia 2014 r. o godz. 13:30, Mikołajki dla najmłodszych uczniów szkół polonijnych z Chicago i okolic.»

Ludzie na moście

Ludzie na moście to eksperymentalny film Beaty Poźniak – aktorki (Życie Kamila Kuranta Grzegorza Warchoła, Vatzlav Sławomira Mrożka, Niemcy Leona Kruczkowskiego, Pan Damazy Józefa Blizińskiego, [...]»

Bogowie

„Bogowie”, obsypany nagrodami na ostatnim Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni film fabularny w reżyserii Łukasza Palkowskiego otworzy dwudziestą szóstą edycję Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce [...]»

Pozostałe artykuły w kategorii

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Krzysztof
07 sty, 10:59
Gorąca polecam odwiedziny w Podziemiach Rynku! Zapraszam do wspólnego zwiedzania: http://videcracovia.pl/»
bez imienna.!!!
03 sty, 17:48
Mam 24 lata od kiedy pamiętam ojciec i matka mnie maltretowali psychicznie i fizycznie.Gorsze było maltretowanie psychiczne.mam młodsza [...]»
sudent
31 gru, 12:48
zdolniachy:) pozdrawiam studentow z Uniw. Gdańskiego»

Najczęściej...

Blogerzy piszą »