Podziel się   

Polonia w USA Wszystkie kategorie »

252 artykuły w kategorii.

Szare Szeregi i Pogotowie Harcerek

W piątek 1 sierpnia, w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, o godzinie 18:30 Związek Harcerstwa Polskiego - Obwód Chicago przeprowadzi apel poległych pod pomnikiem kombatantów [...]»

Hołd Powstańcom

W 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Konsulat Generalny RP w Chicago organizuje uroczystości upamiętniające bohaterstwo Powstańców Warszawskich  i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie podczas drugiej [...]»

O znaczeniu polskiego przemysłu gier wideo

Cykl artykułów i filmów o Polsce analizuje narodziny i wzrost znaczenia polskiego przemysłu gier wideo w kontekście udanych przemian społeczno-ekonomicznych w Polsce na przestrzeni ostatnich [...]»

Kolejny Polski Festiwal w Seattle Center

Olbrzymi sukces zeszłorocznego festiwalu sprawił, że polsko-amerykańska społeczność z dumą prezentuje trzecią edycję tej wyjątkowej imprezy, która odbędzie się w Seattle Center. W dniu 12 [...]»

Gwiazda wieczoru: zespół Ich Troje

W sobotę 3 maja, jak co roku, w Copernicus Center odbyła się majówka. Gwiazdą wieczoru był zespół Ich Troje, przed którym deski „Kopernika” rozgrzewał znany [...]»

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Do końca dzisiejszego dnia, 22 maja 2014 r., można jeszcze zarejestrować się do spisu wyborców chcących oddać głos w wyborach posłów do Parlamentu Europejskiego. Wybory [...]»

70. rocznica bitwy o Monte Cassino

Uroczystości odbędą się 18 maja 2014 r. na Monte Casino.»

10 lat Polski w UE

"Podpisując w imieniu Polski traktat o wejściu do Unii Europejskiej ówczesny premier i szef dyplomacji wiedzieli, że podejmują słuszną decyzje. Nie mogli jednak wiedzieć, że [...]»

Pozostałe artykuły w kategorii

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

ania
29 lip, 18:26
świetna historia!»
sławek
25 lip, 14:36
A cała sprawa tak się skończyła że Jarmakowski całkowicie przegrał proces z Czumą i będzie musiał zapożyczyć się [...]»
Pix-web
24 lip, 03:21
Zgadzam się z przedmówcą w tym co powiedział. Nie tylko oni rozsławiają Polskę ale także inni sportowcy. Pragnę [...]»

Najczęściej...

Blogerzy piszą »