Podziel się   

Polonia w USA Wszystkie kategorie »

303 artykuły w kategorii.

Narodowe Święto Niepodległości

W Konsulacie Generalnym RP w Chicago w dniu 12 listopada 2015 r. na zaproszenie Konsula Generalnego Pauliny Kapuścińskiej społeczność polonijna  oraz przedstawiciele lokalnej amerykańskiej administracji [...]»

Rozmowa z Małgorzatą Wypych

„To, że państwo jesteście daleko od kraju, nie oznacza, że nie macie wpływu na to, co się tam dzieje...”  »

Oblicza Polonii: Mieszkańcy Hamtramck

Amerykanie polskiego pochodzenia, polscy imigranci, a nawet para „Polaków z wyboru” – 30 osób opowiedziało historię swojego życia w wyjątkowym projekcie Muzeum Emigracji w Gdyni. [...]»

Filmowa Parada Zwycięstwa 2015 w Seattle

Jeden październikowy wieczór 2015 roku w The Museum of Flight w Seattle wyglądał jak rekompensata za utraconą przez Polaków Paradę Zwycięstwa z 1946 roku w [...]»

Polskie smaki w Jewel-Osco

Świętując Miesiąc Dziedzictwa Polskiego, Jewel-Osco, największa sieć supermarktów w Chicago, zorganizowała w minioną sobotę, 24 października degustację najlepszych polskich produktów spożywczych oraz napojów, a także [...]»

Chicago Bulls ogłasza 7-letnią współpracę z Cinkciarz.pl

Chicago Bulls ogłosiło nową, długoterminową umowę sponsorską z Cinkciarz.pl, jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie. Podpisana umowa to pierwszy globalny kontrakt partnerski zespołu [...]»

Potrzebujesz informacji wyborczych w języku polskim?

Komisja Wyborcza oferuje -chicagowybory.com “Naszym celem jest pomóc wyborcom polskojęzycznym, znaleźć potrzebne dla nich informacje w ich ojczystym języku.”»

„Spitfire Liberator: The Alex Herbst Story”

26 września – w Nowym Jorku odbyła się światowa premiera filmu dokumentalnego „Spitfire Liberator. The Alex Herbst Story”. Lotnisko Chopina w Warszawie jako oficjalny partner [...]»

Pozostałe artykuły w kategorii

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

feristyl
25 lis, 17:16
Cudowny Pan Artysta z klasą.»
Lapark
18 lis, 05:46
Za każdym razem ilekroć słucham Pana Kurtycza robi mi się ciepło na sercu. Jak śpiewał o Lwowie czuło [...]»
karolina
12 lis, 19:16
Pan Zbigniew Kurtycz był wybitnym artystą i wspaniałym człowiekiem. Pozostanie w pamięci wszystkich którzy cenią wierność wartościom prawdziwy [...]»

Najczęściej...

Blogerzy piszą »