Podziel się   

Polonia w USA Wszystkie kategorie »

289 artykułów w kategorii.

Polski Festiwal w Seattle, Wa

Kultura góralska i piękno polskich gór tematem Polskiego Festiwalu w Seattle  Sobota, 11 lipca 2015, w godzinach od 12:00 do 20:00 Seattle Center-Armory & Mural [...]»

Spotkanie z polskim bokserem Andrzejem Fonfarą

Na zaproszenie Konsula Generalnego RP w Chicago Pauliny Kapuścińskiej gościem w polskiej placówce konsularnej będzie Andrzej Fonfara, polski bokser, mistrz świata federacji IBO. Rozmowę z [...]»

Nowojorski debiut w The Joyce Theater

The Joyce Theater w Nowym Jorku, The Laurel Fund oraz The Kennedy Center w Waszyngtonie we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku zapraszają na pokazy Polskiego [...]»

Wybory Prezydenta RP w Los Angeles

Marszałek Sejmu zarządził wybory prezydenckie na dzień 10 maja 2015 r., natomiast zgodnie z Kodeksem Wyborczym głosowanie w Stanach Zjednoczonych Ameryki odbędzie się w sobotę, [...]»

Obchody upamiętniające 75 rocznicę zbrodni katyńskiej

Podczas uroczystych obchodów 75 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 5 rocznicy katastrofy smoleńskiej Andrzej Kentla rozmawia ze Stanisławem Forcem, członkiem Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Katyńskich w [...]»

Chicagowskie obchody 75 rocznicy zbrodni katyńskiej

Miejscami trzydniowych polonijnych obchodów 75 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 5 rocznicy katastrofy smoleńskiej były: kościół św. Ferdynanda przy 5900 West Barry Ave. w Chicago, Dom [...]»

Święto Konstytucji 3 Maja w Ogrodzie Chopina

Chicago Chopin Fundation wspólnie z Grant Park Conservancy zapraszają do Ogrodu Chopina na spotkanie z historią i koncert z okazji święta Konstytucji Trzeciego Maja – [...]»

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Pośpiech

Podczas spotkania Małgorzata Pośpiech opowie o  swojej najnowszej powieści zatytułowanej „Miasteczko” (szczegóły poniżej), która została nominowana do nagrody Central Europe Literary Award „Angelus” 2015. Spotkanie [...]»

Pozostałe artykuły w kategorii

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Larry Fox
24 cze, 23:50
Czy próbowałeś uzyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na [...]»
Anula
24 cze, 02:31
zapis jest najlepszym rozwiązaniem. szkoda tylko że musi być w formie aktu notarialnego (tak wynika z tego tekstu [...]»
JT
01 cze, 09:47
Osoby które poszukują kredytu w funtach zapraszam do kontaktu kom 533365003. Marża od 2 8% zero procent prowizji. [...]»

Najczęściej...

Blogerzy piszą »