Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-01-10 13:06:56 · Czytany 3977 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Rekordowe kwoty XX Finału WOŚP w USA

Według ostatnich szacunków, Polonia amerykańska zebrała w tym roku rekordową ilość pieniędzy. Według wstępnych obliczeń sporządzonych przed północą czasu miejscowego w poniedziałek, 9 stycznia, sztab WOŚP w Nowym Jorku miał prawie 40 tys. dolarów, a sztab w Chicago prawie 50 tysięcy.

(Zdjęcie: WOŚP Chicago)

W tym roku organizatorzy finału w Nowym Jorku przygotowali 108 puszek do kwestowania. Rozmieścili je w sklepach polonijnych. Polacy składali datki także podczas aukcji i imprez z udziałem zespołów artystycznych i solistów na Manhattanie oraz w należących do metropolii miast Garfield i Linden w sąsiednim stanie New Jersey. W czasie aukcji za 500 dolarów sprzedano rękawice bokserskie i worek treningowy Tomasza Adamka, koszulkę koszykarza Marcina Gortata z Phoenix Suns - za 435 dolarów, a za koszulkę hokeisty New York Rangers Wojtka Wolskiego trzeba było zapłacić blisko 300 dolarów.

Zobacz zdjecia z XX Finału WOŚP w Chicago: część I · część II

W Chicago koncert finałowy odbył się tradycyjnie w Copernicus Center. Chicagowska Polonia tłumnie uczesniczyła w tegorocznym wydarzeniu ustanawiając rekord zebranych datków. Wśród artystów występujących na scenie wystąpiło wielu zarówno lokalnych, jak i szczerzej znanych wykonawców, m.in. Arek Religa, Grażyna Auguścik oraz Megitza Quartet.Wśród licytowanycyh przedmiotów znazlazło się wiele perełek, m.in. rękawice bokserskie Andrzeja Fonfary. Magazyn Polonia przekazał na aukcję reklamę drukowaną i internetową dla licytujących, o wartości ponad 1200 dolarów.

Akcja WOŚP była możliwa dzięki ofiarności wielu ludzi, w tym prawie 150 wolontariuszy. We wszystkich sztabach wspomogli ją także artyści oraz właściciele lokali, w których zostały zorganizowane orkiestrowe imprezy.

Dziękujemy wszystkim!

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

dagna · 2012-01-10 13:45:04

Bylam, wrzucilam, jestem spelniona, hihi

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»
Krzysztof Cieslik
16 maj, 08:54
Szwajcaria potrafi byc pieknym miejscem do zycia ale czesc administracyjna jest dosc zawila ;) Ja od paru lat [...]»

Najczęściej...