Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-12-05 15:53:20 · Czytany 5840 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Sukces lubelskiej radiolog w Chicago podczas największego i najbardziej prestiżowego kongresu radiologów na świecie

Dr. Małgorzata Szczerbo-Trojanowska z Konsul Pauliną Kapuścińską (Fot: Konsulat Generalny RP w Chicago)

Dr. Małgorzata Szczerbo-Trojanowska z Lublina otrzymała 2 grudnia br. prestiżowe honorowe członkostwo Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej. W środę 4 grudnia br. uhonorowana gościła w Konsulacie Generalnym RP w Chicago.

Przyznanie honorowego członkostwa RSNA odbyło się w ubiegły poniedziałek, 2 grudnia br., podczas dorocznego kongresu Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej, który w tym roku odbywa się w McCormick Place w Chicago w dniach 1-9 grudnia.

Towarzystwo Radiologiczne Ameryki Północnej (Radiological Society of North America) odznaczyło Dr. Szczerbo-Trojanowską za jej wybitne osiągnięcia w dziedzinie radiologii zabiegowej, prowadzenie działalności edukacyjnej i zaangażowanie w podnoszenie standardów radiologii w Polsce, Europie i na całym świecie.

Kongres RSNA uznawany jest za jedno z najbardziej prestiżowych i największych tego typu spotkań na świecie, odbywający się przy udziale ponad 55-tysięcy przedstawicieli dziedziny radiologii i medycyn pokrewnych.

Oprócz Dr. Małgorzaty Szczerbo-Trojanowskiej, odznaczeni zostali równie lekarze Gabriel Krestin z Holandii i Anne W.M. Lee z Chin.

Dr. Małgorzata Szczerbo-Trojanowska jest profesorem radiologii i kierownikiem Katedry Radiologii i Zakładu Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Bez wkładu Dr. Malgorzaty Szczerbo-Trojanowskiej, radiologia i radiologia zabiegowa w Polsce nie byłaby tym czym jest dzisiaj. Dzięki zaangażowaniu w działalność edukacyjną, zmienia także przyszłość radiologii w całej Europie”, powiedziała Prezes Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej, Sarah Donaldson.

Jedną z największych zasług Dr. Szczerbo-Trojanowskiej jest jej praca nad podnoszeniem standardów radiologii w Polsce i Europie. Jest członkiem założycielem Towarzystwa Radiologii Zabiegowej, współtworzyła także Polskie Medyczne Towarzystwo Rezonansu Magnetycznego.

Dr. Małgorzata Szczerbo-Trojanowska została wyróżniona m.in. złotym medalem Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego, Złotym Krzyżem Zasługi z rąk Prezydenta RP, medalem Naczelnej Izby Lekarskiej i medalem Amerykańskiego Towarzystwa Kobiet Radiologów.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Nauka i technika · Polonia na świecie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

ROMEK · 2013-12-08 04:46:28

DOBROĆ UCZYNIONA DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI, WRACA DO NAS Z PODWÓJNĄ SIŁĄ. **************************************************************************************************************************** PODOBNO CZŁOWIEK JEST TYLE WART, ILE DOBREGO UCZYNI DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI. POKAŻ WIĘC CO TY JESTEŚ WART I NIE BĄDŹ OBOJĘTNY !!! **************************************************************************************************************************** OD URODZENIA CIERPIĘ NA NIEULECZALNĄ I POSTĘPUJĄCĄ CHOROBĘ ZANIK MIĘŚNI. CHOROBY TEJ NIE MOŻNA WYLECZYĆ, ALE MOŻNA SPOWOLNIĆ JEJ ROZWÓJ. JEDNAK NA TO POTRZEBNE SĄ OGROMNE PIENIĄDZE, KTÓRYCH PO PROSTU NIE MAM. NIE BĄDŹ WIĘC OBOJĘTNY I POMÓŻ MI WALCZYĆ Z TĄ OKRUTNĄ CHOROBĄ. W TEJ NIE RÓWNEJ WALCE, SAM NIE MAM ŻADNYCH SZANS, ALE WŁAŚNIE DZIĘKI TOBIE, TE SZANSE MOGĄ SIĘ WYRÓWNAĆ. NA MOJEJ STRONIĘ INTERNETOWEJ www.romek.jasky.pl ZNAJDZIESZ WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY JAK MOŻESZ MI POMÓC. **************************************************************************************************************************** JEŻELI WIĘC CHCESZ MI POMÓC, TO NIE CZEKAJ. JUTRO MOŻE BYĆ JUŻ ZA PÓŹNO !!! **************************************************************************************************************************** POMÓŻ MI I ZAMIEŚĆ SWOJE ZDJĘCIE NA MOJEJ STRONIE INTERNETOWEJ, A CAŁY ŚWIAT ZOBACZY CO MASZ W SERCU !!! ZOBACZ ILE JUŻ OSÓB I FIRM MI POMOGŁO. KLIKNIJ W TEN LINK LUB SKOPIUJ GO DO SWOJEJ PRZEGLĄDARKI www.romek.jasky.pl/theme_1.php?sub=24836&page=27358

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...