Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-12-05 15:00:47 · Czytany 3348 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju Konsulatowi RP w Chicago

Fot: Internet

Związek Harcerstwa Polskiego - Obwód Chicago dokona uroczystego przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju Konsulatowi Generalnemu RP w Chicago w czwartek, 19 grudnia, o godzinie 18:30.

(Zainteresowanych przedstawicieli mediów polonijnych zapraszamy do Konsulatu Generalnego RP w Chicago w czwartek, 19 grudnia br. na godz. 18:15. Zgłoszenia udziału prosimy wysyłać na adres: konrad.zielinski@msz.gov.pl najpóźniej do końca dnia we wtorek 17 grudnia br.)

Ogień z Betlejem od 1987 roku przekazywany jest przez organizacje harcerzy i skautów z Europy i wielu krajów świata do różnych instytucji, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa i nadziei. 

Dzięki tej tradycji płomień z Betlejem może zagościć nie tylko w każdym domu, ale również w instytucjach państwowych, które pracują na rzecz Rzeczypospolitej Polskiej poza jej granicami.

W tym roku harcerze w Polsce przekażą Betlejemskie Światło Pokoju także Prezydentowi RP, Marszałkowi Sejmu i Senatu, Premierowi oraz szefom centralnych urzędów państwowych. 

Związek Harcerstwa Polskiego – Obwód Chicago, jako Ambasador  Światła, przekaże ten płomień także Kongresowi Polonii Amerykańskiej, Zjednoczeniu Polskiemu Rzymsko-Katolickiemu w Ameryce oraz wielu parafiom w Chicago.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju po raz pierwszy zorganizowane zostało w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej. Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. Do Stanów Zjednoczonych betlejemskie światło pokoju dociera od 2001 r., kiedy to skauci kanadyjscy przekazali je Amerykanom w strefie zero w Nowym Jorku.

Tegoroczne hasło akcji „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!” to nawoływanie do nieustającej pracy nad samym sobą dla wspólnego dobra.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia na świecie · Polska · Tradycje i zwyczaje

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...