Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-03-23 19:56:06 · Czytany 6274 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Hollywood PL

“Historyczne, polityczne, ogromnie inspirujące. Podróż polskich filmowców z ich ojczyzny do Hollywood: ich walki, poświęcenia oraz sukcesy opowiedziane w ich własnych słowach. Piękne zdjęcia i poruszające rozmowy wspólne oddają często ekscentryczne, zawsze poetyckie życiorysy jednych z najznamienitszych artystów światowego kina. Fascynująca wyprawa, która pozostawiła mnie bogatszym o wrażenia, których nie posiadałem wcześniej”.Carl Franklin, reżyser: Devil in the Blue Dress, Out.

“Moje wielkie zaskoczenie wyniesione z lektury tej wspaniałej książki to fakt, że jest ona dużo więcej niż inspiracją dla filmowców, którzy marzą o pracy w Hollywood. Książka zakorzeniła we mnie ogromną dumę, że jestem częścią Hollywood. Otworzymy ramiona i przyjmiemy w swoje grono twórców z talentem i determinacją – polscy filmowcy,
sportretowani w Hollywood PL są lekcją i przypomnieniem, że wszystko jest możliwe. American Dream jest żywy”.
Michael Phillips, producent: Taxi Driver, Close Encounters of the Third Kind, The Sting.

“Piraci z Karaibów”, “Marzyciel”, “Bękarty Wojny”, “Karmazynowy Przypływ”, “Harry Potter”, “Pianista”, “Samotny Mężczyzna” i wiele innych przebojów światowego kina, za którymi kryją się polskie nazwiska. Agnieszka Holland, Roman Polański, Jan A.P. Kaczmarek, Anna Biedrzycka-Sheppard, Allan Starski, Dariusz Wolski, Sławomir Idziak, Łukasz Bielan, Abel Korzeniowski…

Kim są i jak wyglądała ich droga na hollywoodzki Parnas? “Hollywood PL” to fascynująca podróż przez barwne koleje losów twórców światowego formatu, które porywając niczym najlepsza hollywoodzka fabuła.

Autorski album Agnieszki Niezgody „Hollywood PL” to kolaż czterech lat niezwykłych osobistych spotkań w iście filmowej scenerii od Malibu, Los Angeles, Nowego Jorku, Londynu, Paryża po Warszawę i Wrocław. Osobiste rozmowy nagrane w domach bohaterów, polskich filmowców ze światowym dorobkiem, zdobywców Oscarów oraz najwyższych nagród. Intymne i szczere rozmowy układają się w znakomicie skonstruowaną opowieść o człowieku, roli przypadku w życiu, smaku sukcesu i goryczy porażki, odwadze i strachu, losie emigranta, rozterkach polskiej duszy oraz kulisach kapryśnego przemysłu fabryki marzeń. Przywilej przekroczenia domowych progów i wspólnota emigracyjnych doświadczeń sprawiają, że autorce udaje się wytworzyć wyjątkowy nastrój i przestrzeń sprzyjającej głębokiej, prawdziwej rozmowie.

Z gawędziarskich, okraszonych soczystą anegdotą, opowieści wyłania się nieznane oblicze gwiazd powszechnie odbieranych przez pryzmat plotkarskiej prasy i splendor czerwonego dywanu. Z daleka od fleszy, blichtru na pokaz płynie opowieść o wyboistej drodze kariery, pułapkach bywania, niuansach networkingu, roli agenta, pracy na taksówce, definiowaniu tożsamości na nowo. A między wątkami Agnieszka Holland rzucająca popielniczką w gwiazdora, Madonna śpiewająca tylko Ablowi Korzeniowskiemu, Anna Sheppard przełamująca lody z Quentinem Tarantino i Łukasz Bielan, któremu Tom Cruise wyznaje: “Łukasz, jeśli mógłbym resztę kariery spędzić z tobą, jako operatorem kamery, byłbym zachwycony".

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka · Polska · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

snoopy · 2014-03-25 13:37:23

ksiazka do kupienia tutaj: http://www.hollywood-pl.com/hollywood-pl-book/

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...