Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-06-22 16:37:47 · Czytany 2667 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Spotkanie z polskim bokserem Andrzejem Fonfarą w Konsulacie Generalnym RP w Chicago

Fot: Andrzej Kentla

Na zaproszenie Konsula Generalnego RP w Chicago Pauliny Kapuścińskiej gościem w polskiej placówce konsularnej będzie Andrzej Fonfara, polski bokser, mistrz świata federacji IBO. Rozmowę z gościem w obecności gości i polonijnych mediów poprowadzą redaktorzy Daniel Bociąga z Polskiego Radia Chicago 1030 AM i Dariusz Cisowski z Dziennika Związkowego.  

Przedstawiciele mediów zainteresowani udziałem w spotkaniu z Andrzejem Fonfarą proszeni są o zgłaszanie chęci udziału do środy, 24 czerwca na adres:chicago.kg.sekretariat@msz.gov.pl

Andrzej Fonfara zaczynał karierę boksera zawodowego w Ostrołęce. Tam stoczył m.in. wygraną walkę z Czechem Miroslavem Kubikiem, która otworzyła mu drogę do zawodowego boksu w USA. W tym czasie przeprowadził się na stałe do Chicago. Trenował pod okiem Sama Colonna, b. trenera Andrzeja Gołoty. W 2010 r. zdobył tytuł młodzieżowego mistrza świata organizacji WBC Youth w bokserskiej wadze półciężkiej, pokonując Rogera Cantrella. W 2011 r. zdobył pas WBO NABO, nokautując Anthony′ego Russella. Rok później pokonał przez techniczny nokaut Byrona Mitchella, zdobywając tytuł zawodowego Mistrza Stanów Zjednoczonych federacji IBO. 13 lipca 2012 wygrał jednogłośnie na punkty z byłym mistrzem świata wagi półciężkiej IBF Glenem Johnsonem. 16 listopada 2012 zdobył tytuł Mistrza Świata federacji IBO w kategorii półciężkiej, pokonując przez techniczny nokaut Toma Karpency’ego. 16 sierpnia 2013 w Chicago wygrał przez nokaut z Hiszpanem Gabrielem Campillo, w pojedynku, którego stawką był awans na pozycję lidera rankingu organizacji IBF. 6 grudnia 2013 w Chicago wygrał przez nokaut z Kolumbijczykiem Samuelem Millerem. 1 listopada 2014 w Chicago pokonał na punkty Francuza Doudou Ngumbu. W kalifornijskim Carson 18 kwietnia 2015 Andrzej Fonfara wygrał z byłym mistrzem świata WBC kategorii średniej Meksykaninem Julio Césarem Chávezem Jr. zdobywając tytuł WBC International.

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polska · Sport

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...