Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-10-14 22:26:55 · Czytany 3131 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

BENEFIS - koncert Macieja Grzybowskiego

Maciej Grzybowski (Fot. Marek Suchecki)

Maciej Grzybowski będzie gościł w Chicago w ramach swojego tournée po Stanach Zjednoczonych. Od 1991 roku, można podziwiać jego talent na scenach w Polsce, innych państwach europejskich, także jako uczestnika wielu programów telewizyjnych i festiwali, podczas których wielokrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia. Obecnie, pracuje nad swoją trzecią płytą, z muzyką Jana Sebastiana Bacha.

Benefis Macieja Grzybowskiego w Muzeum Polskim w Ameryce zostanie zorganizowany dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Chicago. Konsulat RP aktywnie promuje kulturę polską i pomaga wielu instytucjom, wśród nich Muzeum Polskiemu w Ameryce. Dzięki rekomendacji Konsulatu RP, MPA otrzymało fundusze od Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz innych instytucji rządowych. Dzięki Konsulatowi RP w Chicago, Muzeum prezentuje wystawy z Polski, a instytucja ta odwiedzana jest przez znakomitych gości.

Muzeum Polskie w Ameryce (MPA) jest jednym z większych i najstarszych starszych muzeów etnicznych w Stanach Zjednoczonych - w ubiegłym roku obchodziło 75-lecie otwarcia. 

Bezpłatny parking znajduje się obok budynku muzealnego z łatwym dojazdem od ulicy Augusta. Można skorzystać z autobusu 56 (Milwaukee Ave.) - przystanek przy Augusta. Muzeum znajduje się w połowie drogi pomiędzy stacjami Division i Chicago niebieskiej linii kolejki CTA. 

Koncert światowej sławy pianisty Macieja Grzybowskiego odbędzie się w Sali Głównej im. Sabiny F. Logisz Muzeum Polskiego w Ameryce, pod adresem
984 N. Milwaukee Avenue w Chicago, w piątek, 25 października o godzinie 19:00.

 

Bilety wstępu 15$ - członkowie MPA, 20$ - goście.
Rezerwacja biletów pod numer telefonu MPA - 1-773-384-3352.

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...