Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-10-17 00:05:40 · Czytany 3356 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Spotkanie Konsula Generalnego z Wicegubernatorem stanu Michigan i udział w pierwszym ‘Dniu Polskim na Kapitolu’

Amerykanie polskiego pochodzenia w stanie Michigan (Fot: Internet)

Konsul Generalny RP w Chicago złożyła 15 października br. wizytę w stolicy stanu Michigan – Lansing.    

Na Kapitolu spotkała się z Wicegubernatorem stanu Brianem Calleyem i wzięła udział w pierwszym w historii ‘Dniu Polskim na Kapitolu w Michigan’.

Oprócz spotkania z Wicegubernatorem, Konsul P. Kapuścińska spotkała się również z Senatorem stanu Michigan Stephenem Bieda. Tematem rozmów podczas spotkań były perspektywy współpracy stanu Michigan i Polski.

Konsul Kapuścińska wzięła również udział w organizowanym przez środowiska młodych Amerykanów polskiego pochodzenia w okręgu Detroit ‘Dniu Polskim na Kapitolu’. W programie odbywającego się w Rotundzie Kapitolu wydarzenia, obok wystąpień m.in. Wicegubernatora B. Calleya, znalazły się występy artystyczne polskich grup tanecznych, ekspozycja wystawy prac plastycznych młodzieży szkół polskich, czy odwołania do wspólnych elementów tradycji Polaków i Amerykanów.

Na uroczystości związane z pierwszym Dniem Polskim na Kapitolu licznie przybyli liderzy i przedstawiciele lokalnej społeczności polonijnej, stanowi senatorowie Mike Kowall i Steve Bieda oraz przedstawiciele mediów polonijnych.

Inicjatorem pierwszego Dnia Polskiego na Kapitolu była przedstawicielka młodej Polonii w Michigan Anna Bieciuk z biura Gubernatora stanu Michigan Ricka Snydera.

Stan Michigan jest jednym z najważniejszych stanów pod względem liczby Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia.  Co dziewiąty mieszkaniec Michigan ma korzenie polskie.

 

Strona internetowa Konsulatu: www.chicago.msz.gov.pl

Facebook: Consulate General of the Republic of Poland in Chicago

Twitter: @PLinChicago

 

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...