Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Wydanie 2011-03 · Opublikowany: 2011-04-03 23:25:50 · Czytany 3467 razy · 2 komentarzy
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Uroczysta Gala Otwarcia PolTV

W poniedziałek, 28 marca, 2011, odbyło się uroczyste otwarcie nowej telewizji cyfrowej PolTV. Oficjalna ceremonia otwarcia miała miejsce w siedzibie telewizji PolTV w downtown Chicago.

Zobacz galerię z otwarcia PolTV w Chicago

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem polskich mediów i organizacji polonijnych takich jak m.in. Fundacja Kopernikowska, Polsko-Amerykańska Izba Gospodarcza, Polskie Muzeum i Fundacja Dar Serca, której PolTV przekazało 3 dekodery do wykorzystania w ośrodku.

Senator Mark Kirk przedstawił swoje poparcie dla inicjatywy powstania PolTV w przemowie zaprezentowanej w formie video podkreślając uznanie dla ideii podtrzymywania więzi Polaków w USA z ich ojczystym krajem dzięki zastosowaniu nowych technologii dystrybucji mediów. Zapewnił też, że będzie nadal walczył o ruch bezwizowy dla Polaków odwiedzających USA.

Gratulacje nadesłali również Kongresmeni Daniel Lipinski, Eliot Engel oraz Jerry Weller, który złożył życzenia osobiście. Do grona wspierających platformę PolTV dołączył także Zastepca Konsula RP Robert Rusiecki  oraz Gary Kenzer, prezes Zrzeszenia Polsko-Amerykańskiego, który zabrał głos    w czasie uroczystości.

Uczestnikami otwarcia było też liczne grono dyplomatów reprezentujących między innymi kraje Półwyspu Bałkańskiego: Konsulowie Macedonii oraz Bosni i Hercegowiny, jak również Mecenas i Doradca Ambasady Republiki Kosova w Waszyngtonie.

PolTV oferuje obecnie 15 polskich kanałów telewizyjnych w najnowszej technologii, a wkrótce zamierza wzbogacić swoją ofertę o kolejne 9 kanałów. W najbliższym czasie dostępne też będzie Video On Demand, czyli możliwość wypożyczania filmów i seriali bez wizyty w tradycyjnej wypożyczalni. Technnologia, która jest jednym z priorytetów PolTV gwarantuje wysoką jakość obrazu i dżwięku oraz łatwość korzystania z serwisu PolTV, które są tylko częścią całej gamy zalet, z których korzystają abonenci PolTV.

Więcej informacji o ofercie PolTV można uzyskać dzwoniąc pod numer 1.866.400.4600, lub na stronie www.pol.tv

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska · Świat · Biznes i gospodarka · Nauka i technika

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 2 komentarzy w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Leszek · 2011-04-17 14:19:49

Zaczynaja miec konkurencje w Chicago.

Pawcio · 2011-04-06 17:34:56

Powodzenia, dodajcie jeszcze wiecej kanalow, TVPolonia jest beznadziejna:-)

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Bogdan Domeracki
17 mar, 15:58
„POLACY w kraju Helwetów”… Zapraszamy także do nas...! »
Marie Elizabeth
09 mar, 14:34
Oh je me sens de nouveau en vie après avoir subi beaucoup de traumatismes et de chagrin. Je [...]»
rodric camela
08 mar, 19:02
Cześć przyjaciele chcę podzielić się moim świadectwem i powiedzieć jak cudownie byłem odkąd mój mąż wrócił do mnie [...]»

Najczęściej...