Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-02-15 20:08:54 · Czytany 2512 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Termin rejestracji do prawyborów upływa 16 lutego

Po zakończeniu rejestracji 16 lutego, nadal istnieje możliwość osobistej rejestracji i głosowania. Wymagane będą 2 dokumenty tożsamości.

  • Wyborcy mogą się zarejestrować przez internet lub zmienić adres zamieszkania. System rejestracji przez internet będzie otwarty do godziny 11:59 w nocy, we wtorek 16 lutego. Wyborcy muszą posiadać ważne prawo jazdy lub stanowy dowód tożsamości (ID) aby skorzystać z tego systemu.
  • Formularz do rejestracji  jest dostępny na stronie internetowej chicagoelections.com. Formularz zostanie zaakceptowy jeżeli będzie posiadał datę stempla pocztowego w dniu lub przed dniem 16 lutego.
  • Komisja Wyborcza miasta Chicago wyznaczyła specjalne godziny otwarcia w ostatnim dniu rejestracji. Wyborcy mogą się zarejestrować osobiście w urzędzie Komisji Wyborczej we wtorek 16 lutego, w godzinach od 8:00 rano do 11:59 w nocy pod adresem 69 W. Washington St.
  • Po zakończeniu rejestracji 16 lutego, osobista rejestracja będzie dostępna we wszystkich placówkach wczesnego głosowania oraz w dniu prawyborów (15 marca) we wszystkich lokalach wyborczych. Od osób rejestrujących się w tym okresie wymagane jest (1) oddać głos w tym samym czasie (2) przedstawić dwa dokumenty tożsamości, co najmniej jeden z nich musi posiadać aktualny adres zamieszkania. Lista akceptowanych dokumentów jest wymieniona na stronie  chicagoelections.com
  • WAŻNE: Osoby w wieku 17 lat, które ukończą 18 lat przed lub w dniu 8 listopada         2016 r., kwalifikują się do rejestracji i głosowania w PRAWYBORACH 15 marca, nawet jeżeli nie mają ukończonych 18 lat w dniu prawyborów.

 

Aby zarejestrować się do głosowania, osoba musi być obywatelem Stanów Zjednoczonych, mieć ukończone 18 lat w dniu 8 listopada lub wcześniej i mieszkać w swoim okręgu wyborczym (precinct) co najmniej 30 dni przed dniem wyborów.

Wyborcy Chicago zarejestrowani pod aktualnym adresem zamieszkania, nie muszą się ponownie rejestrować.  Wyborcy mogą zweryfikować status swojej rejestracji poprzez użycie systemu “Twoje Informacje Wyborcze” na stronie Komisji Wyborczej pod adresem chicagoelections.com.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polityka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»
Krzysztof Cieslik
16 maj, 08:54
Szwajcaria potrafi byc pieknym miejscem do zycia ale czesc administracyjna jest dosc zawila ;) Ja od paru lat [...]»

Najczęściej...