Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Wydanie 2011-07 · Opublikowany: 2011-07-02 20:57:50 · Czytany 11901 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa otwiera kolejny oddział

Po sukcesie pierwszych dwóch oddziałów na przedmieściach miasta w Mt. Prospect i Norridge, które rozpoczęły działalność rok temu, P-SFUK otworzyła kolejny oddział w Bridgeview, na południowym obrzeżu metropolii, przecinając symboliczną biało-czerwoną wstęgę. Oddział ma powierzchnię około 560 m2 i zlokalizowany jest w okolicy, gdzie mieszka bardzo dużo osób polskiego pochodzenia.

Dynamiczny rozwój Naszej Unii w „Wietrznym Mieście” jest efektem wkroczenia w ambitną fazę rozwoju instytucji, która rozpoczęła się w 2008 r., a której wynikiem jest sześć nowych oddziałów. W rezultacie tej ekspansji Nasza Unia, która jest największą etniczną unią kredytową w USA, ma obecnie sieć 15 nowoczesnych oddziałów, działających w trzech stanach.

W uroczystości, która odbyła się 5 maja br., wziął udział pan Michael Fryzel, były przewodniczący Krajowej Administracji Unii Kredytowych, a obecnie członek zarządu tej instytucji, który zaszczycił swoją obecnością również ubiegłoroczne otwarcie oddziałów w Mt. Prospect i Norridge.

„Czuję się wyróżniony, że miałem okazję świętować razem z Polsko-Słowiańską Unią Kredytową otwarcie nowego oddziału – powiedział pan Fryzel. – P-SFUK doskonale rozumie potrzeby swoich Członków, zapewniając im usługi starannie dopasowane do ich specyficznych wymogów. Ta unia nadal dociera do nowych miejsc, gdzie znajdują się potencjalni Członkowie i zapewnia im obsługę na wysokim poziomie. Angażując się w sprawy swojej społeczności, realizuje ona ideały ruchu unii kredytowych i może służyć za wzór dla wszystkich unii.”

Pan Fryzel, który jest pierwszym Amerykaninem polskiego pochodzenia zasiadającym w zarządzie Krajowej Administracji Unii Kredytowych (NCUA), dołączył dwa dni później do Naszej Unii podczas corocznej parady z okazji Konstytucji Trzeciego Maja. Parada ta upamiętnia historyczną polską Konstytucję z 1791 r. – pierwszą demokratyczną konstytucję w Europie i drugą, po amerykańskiej, na świecie. Ponieważ na trasie parady, która przebiega przez chicagowski Columbus Drive, gromadzą się dziesiątki tysięcy widzów, jest ona największą manifestacją polskości na Środkowym Zachodzie. Wszyscy jej uczestnicy to potencjalni Członkowie Naszej Unii.

P-SFUK, który ma już $1,4 w aktywach i gdzie osoby polskiego pochodzenia stanowią zdecydowaną większość, dostrzegła okazję dalszego rozwoju, jaką stwarzało otwarcie trzeciego chicagowskiego oddziału, obserwując szybki rozwój swoich dwóch poprzednich oddziałów na północnych przedmieściach miasta. Od momentu otwarcia w 2010 r., oddziały w Mt. Prospect i Norridge pozyskały ponad 3200 Członków i $50 milionów w depozytach.

Podhalanie, którzy zamieszkują Bridgeview i okolice, zaczęli postulować otwarcie nowego oddziału P-SFUK na swoim terenie praktycznie od momentu pojawienia się jej na chicagowskim rynku. Fakt, że w promieniu 35 km od Bridgeview mieszka około 150 tys. Polaków, dodatkowo ułatwił decyzję stworzenia piętnastego oddziału Naszej Unii.

„Nasza Unia będzie finansowym filarem lokalnej społeczności – powiedział pan Oskar Mielczarek, nowo wybrany Dyrektor Wykonawczy P-SFUK. – Z naszej obecności na pewno skorzystają lokalne organizacje i przedsiębiorstwa – tak, jak dzieje się to w innych miejscach, gdzie powstały nasze oddziały. Ekspansja P-SFUK daje nam wyjątkową szansę łączenia naszej grupy etnicznej, realizowania jej finansowych ambicji oraz służenia jej w wielu rejonach kraju.”

Każdego roku z finansowego wsparcia P-SFUK korzysta około 150 organizacji polonijnych. Corocznie około milion dolarów przeznaczone jest na pomoc dla polonijnej społeczności, w tym $300 tys. na organizowanie bardzo popularnego programu stypendialnego.

„Służymy Polonii już od 35 lat – powiedział dr Tomasz Bortnik, Przewodniczący Rady Dyrektorów P-SFUK. – Zaczęliśmy na nowojorskim Greenpoincie, na Brooklynie, gdzie kupiliśmy nasz pierwszy budynek w 1978 roku. Rozwój był naszym celem od samego początku i staraliśmy się otwierać oddziały we wszystkich większych skupiskach Polonii. Po jedenastu latach przekroczyliśmy granice stanu Nowy Jork i rozpoczęliśmy działalność w New Jersey. W 2010 roku zaczęliśmy oferować nasze usługi w kolejnym stanie – w Illinois. Planujemy rozwijać się dalej, pomimo tego, co obecnie dzieje się w sektorze finansowym USA.”

DODATKOWE INFORMACJE:
MARIAN PONANTA, 718-610-3980 wew. 6328

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...