Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-11-07 23:08:15 · Czytany 3122 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Tablica poświęcona pamięci profesora Józefa Szaniawskiego

Józef Szaniawski (Fot: Internet)

Dnia 24 listopada 2013 roku o godzinie 12.30 w Bazylice Św. Jacka odbędzie się uroczysta msza święta połączona z odsłonięciem tablicy poświęconej pamięci profesora Józefa Szaniawskiego.

Profesor Szaniawski wykładał w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego; był prorektorem w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza. Od 2001 r. prowadził zajęcia w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki oraz na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Był również wykładowcą w założonej przez Tadeusza Rydzyka Toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej oraz publicystą i felietonistą "Naszego Dziennika", "Naszej Polski", Radia Maryja, Telewizji "Trwam" i internetowego SIM Radia. Był również korespondentem i współpracownikiem licznych mediów polonijnych w Chicago. Był założycielem i zarządzającym Izbą Pamięci Pułkownika Kuklińskiego na Starym Mieście w Warszawie. Profesor był autorem około 3 tysięcy artykułów, esejów i książek poświęconych historii Polski, był członkiem Rady Naukowej Muzeum Wojska Polskiego.

Tablica ufundowana przez wydawnictwo Ex Libris będzie przypominać o wyjątkowej życzliwości jaką darzył profesor Polonię w Chicago i jaką Polonia obdarzała jego.

Odsłonięcia dokona ksiądz proboszcz Michał Osuch – wielki przyjaciel profesora. Odsłonięcie tablicy odbędzie się również w obecności syna Filipa, który kontynuuje działalność dziennikarską ojca, oraz Haliny Frąckowiak.

Po mszy odbędzie się promocja albumu „Józef Szaniawski ostatni więzień polityczny PRL” autorstwa Filipa Frąckowiak.

 

 

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Historia · Ludzie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Bogdan Domeracki
17 mar, 15:58
„POLACY w kraju Helwetów”… Zapraszamy także do nas...! »
Marie Elizabeth
09 mar, 14:34
Oh je me sens de nouveau en vie après avoir subi beaucoup de traumatismes et de chagrin. Je [...]»
rodric camela
08 mar, 19:02
Cześć przyjaciele chcę podzielić się moim świadectwem i powiedzieć jak cudownie byłem odkąd mój mąż wrócił do mnie [...]»

Najczęściej...