Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-05-16 17:10:15 · Czytany 4546 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie gromadzi zeznania polskich weteranów

Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie tworzy kolekcje indywidualnych historii Polaków ocalałych z II wojny światowej.


Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie prowadzi program, w ramach którego gromadzi zeznania polskich weteranów z czasów II wojny światowej, a także polskich Ocalałych z tego okresu oraz wszystkich tych, którzy w latach 1933-1945 padli ofiarą prześladowań, deportacji i innych represji ze strony nazistowskich Niemiec i ich sojuszników.

Muzeum pragnie wysłuchać indywidualnych historii Polaków z tamtego okresu, a także zgromadzić kopie fotografii, dokumentów i przedmiotów, by w ten sposób ocalić je od zapomnienia i zachować tę wiedzę dla przyszłych pokoleń.

Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, które obchodzi w tym roku dwudziestolecie swojego istnienia, organizuje również tour po Stanach Zjednoczonych. W jego ramach odbędzie się także spotkanie z
mieszkańcami Chicago i okolic 9 czerwca 2013 r. o godzinie 10 rano w Sheraton Chicago Hotel & Towers, 301 East North Water Street
. Przedstawiciele Muzeum zachęcają całe rodziny do uczestnictwa w tym spotkaniu, poznania rozmaitych projektów Muzeum, a także upamiętnienia ofiar drugiej wojny światowej. Wstęp wolny. Aby zgłosić swój udział w spotkaniu, wymagana jest rejestracja na stronie Muzeum: http://neveragain.ushmm.org/events/entry/events-chicago

Indywidualne historie Polaków ocalonych z drugiej wojny światowej można również nadsyłać bezpośrednio do Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie na adres: U..S. Holocaust Memorial Museum, 100 Raoul Wallenberg Place, SW, Washington, DC, 20024-2126 lub emailem na adres: curator@ushmm.org.

Dodatkowe informacje dostępne są także bezpośrednio u przedstawiciela Muzeum: Mr. Jaime J.
Monllor, International Outreach Officer at the United States Holocaust Memorial Museum, Office of Collections, Curatorial Affairs Division, 100 Raoul Wallenberg Place SW, Washington DC 20024-2126, tel.:
202.488-2692, fax: 202.314.7820, email: jmonllor@ushmm.org, strona internetowa: www.ushmm.org.

Więcej informacji na: www.chicago.msz.gov.pl<http://www.chicago.msz.gov.pl>
Facebook: Consulate General of the Republic of Poland in
Chicago<http://www.facebook.com/pages/Consulate-General-of-the-Republic-of-Poland-in-Chicago/200435080021455?ref=hl#!/pages/Consulate-General-of-the-Republic-of-Poland-in-Chicago/200435080021455>
Twitter: @PLinChicago<https://twitter.com/PLinChicago>

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...