Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-04-26 17:01:48 · Czytany 5794 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Kanonizacja Papieża Polaka – 27 kwietnia 2014 roku

Fot: Internet

Im bliżej historycznego dnia kanonizacji Jana Pawła II, tym bardziej oczy całego świata zwrócone są na Rzym, gdzie Świętym ogłoszony zostanie Papież Polak, Jan Paweł II Wielki.

To szczególny dzień dla Kościoła katolickiego na całym świecie, ale zarazem dzień wyjątkowy dla Państwa Polskiego, które zawdzięcza Janowi Pawłowi II tak wiele.

Jan Paweł II był nie tylko głową Kościoła katolickiego, wzorem postawy moralnej i życiowym drogowskazem dla miliardów ludzi na całym świecie. Dla Polaków Jan Paweł II był również Synem Polskiej Ziemi niezwykle zasłużonym w procesie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak mawiał o Papieżu Polaku Zbigniew Brzeziński, doradca Prezydenta USA Jimmy’ego Cartera – „Jan Paweł II był pierwszym przywódcą religijnym, którego wpływ miał zasięg globalny”.

Dzięki Jego nauczaniu i niezłomnej postawie, w Polsce, a w konsekwencji w całej Europie, zaszły historyczne zmiany, które trwale zmieniły na lepsze życie setek milionów Europejczyków.

W roku, w którym świat wypełnia się radością z okazji kanonizacji Papieża Polaka, Polska – a za nią Europa – świętuje także okrągłą rocznicę przemian końca lat 1980-tych i początku 1990-tych, które odmieniły nasza Ojczyznę, a w rezultacie także kolejne narody europejskie.


W tym wyjątkowym dniu, Konsulat Generalny RP w Chicago – w imieniu Państwa Polskiego – składa hołd Janowi Pawłowi II i dziękuje za jego przewodnictwo, mądrość i moralny autorytet, dzięki któremu współczesna Polska jest wolna, demokratyczna i suwerenna.

W dniu kanonizacji Papieża Jana Pawła II, w Chicago i innych ośrodkach w okręgu Midwest odbędą się liczne uroczystości, do udziału w których serdecznie zachęcamy.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...