Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-04-26 17:01:48 · Czytany 3311 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Kanonizacja Papieża Polaka – 27 kwietnia 2014 roku

Fot: Internet

Im bliżej historycznego dnia kanonizacji Jana Pawła II, tym bardziej oczy całego świata zwrócone są na Rzym, gdzie Świętym ogłoszony zostanie Papież Polak, Jan Paweł II Wielki.

To szczególny dzień dla Kościoła katolickiego na całym świecie, ale zarazem dzień wyjątkowy dla Państwa Polskiego, które zawdzięcza Janowi Pawłowi II tak wiele.

Jan Paweł II był nie tylko głową Kościoła katolickiego, wzorem postawy moralnej i życiowym drogowskazem dla miliardów ludzi na całym świecie. Dla Polaków Jan Paweł II był również Synem Polskiej Ziemi niezwykle zasłużonym w procesie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak mawiał o Papieżu Polaku Zbigniew Brzeziński, doradca Prezydenta USA Jimmy’ego Cartera – „Jan Paweł II był pierwszym przywódcą religijnym, którego wpływ miał zasięg globalny”.

Dzięki Jego nauczaniu i niezłomnej postawie, w Polsce, a w konsekwencji w całej Europie, zaszły historyczne zmiany, które trwale zmieniły na lepsze życie setek milionów Europejczyków.

W roku, w którym świat wypełnia się radością z okazji kanonizacji Papieża Polaka, Polska – a za nią Europa – świętuje także okrągłą rocznicę przemian końca lat 1980-tych i początku 1990-tych, które odmieniły nasza Ojczyznę, a w rezultacie także kolejne narody europejskie.


W tym wyjątkowym dniu, Konsulat Generalny RP w Chicago – w imieniu Państwa Polskiego – składa hołd Janowi Pawłowi II i dziękuje za jego przewodnictwo, mądrość i moralny autorytet, dzięki któremu współczesna Polska jest wolna, demokratyczna i suwerenna.

W dniu kanonizacji Papieża Jana Pawła II, w Chicago i innych ośrodkach w okręgu Midwest odbędą się liczne uroczystości, do udziału w których serdecznie zachęcamy.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...