Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-09-22 14:54:27 · Czytany 2495 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Chicago skupia się na zaangażowaniu młodzieży w wyborach

Fot: Internet

Z okazji Narodowego Dnia Rejestracji Wyborcy (National Voter Registration Day), przedstawiciele Komisji Wyborczej miasta Chicago ogłosili inicjatywę, której celem jest zaangażowanie większej liczby młodych wyborców w wyborach 2016 roku.

“W nadchodzących wyborach prezydenckich, naszym celem są młodzi obywatele,” oświadczyła, Marisel A. Hernandez, Sekretarz-Komisarz Rady Wyborczej miasta Chicago. “Zamierzamy nadać nowe znacznie przysłowiu “wcześnie i często”. Chcemy zaangażować obywateli od najmłodszych lat w wybory tak aby uczestniczyli w wyborach do końca życia”.

Marisel A. Hernandez i Przewodniczący Komisji Wyborczej, Langdon D. Neal wskazują na:

 Rejestrację wyborcy za pośrednictwem internetu: Komisja Wyborcza i inne grupy obywatelskie naciskają na rozpowszechnienie tego systemu. W pierwszym roku, wyborcy Chicago stanowili prawie 31,000 lub 45% z 68,000 osób w stanie Illinois, które skorzystały z nowego systemu rejestracji przez internet.

 Rejestrację w Dniu Wyborów: Komisja Wyborcza wraz z innymi grupami obywatelskimi w Chicago lobowała nad zmianą prawa. Komisja Wyborcza będzie umożliwiać rejestrację w Dniu Wyborów w każdej z 2,069 placówek wyborczych, począwszy od Prawyborów 2016.

 m.chicagoelections.com: Nowa wersja strony internetowej Komisji Wyborczej miasta Chicago dostępnej na telefonach komórkowych, skupia się na użyciu smartfonów do rejestracji przez internet, wyszukaniu placówki wyborczej w której wyborcy mogą zarejestrować się w Dniu Wyborów. Strona internetowa również pozwoli użytkownikom złożyć wniosek o kartę wyboczą w celu Głosowania Drogą Korespondencyjną – znaną jako Głosowanie “Absentee”.

 Młodzi pracownicy w placówkach wyborczych: Od ośmiu lat, Komisja Wyborcza rekrutuje największą liczbę studentów szkół średnich w kraju do pracy w obwodowych komisjach wyborczych w charakterze sędziów elekcyjnych.

Przy współpracy z Mikva Challenge ponad 1,700 studentów zasiadło we wszystkich obwodowych komisjach wyborczych na terenie całego miasta. Jesienią ubiegłego roku Komisja Wyborcza rozpoczeła współpracę z Komitetem Prawników na rzecz Praw Obywatelskich “Chicago Lawyers’ Committee for Civil Rights Under Law (CLCRUL)”, rekrutując do pracy w komisjach wyborczych studenów college’y i uniwersytetów.

Nowe badania przeprowadzone przez Komitet Prawników na rzecz Praw Obywatelskich (CLCRUL) wskazują, iż Komisja Wyborcza Chicago również ma największą liczbę studentów college pracujących w obwodowych komisjach wyborczych.

 Edukację obywatelską: Przez wiele lat, Komisja Wyborcza miasta Chicago oraz inne grupy obywatelskie domagały się aby wprowadzić jeden semestr nauki obywatelskiej i aby był on wymagany w celu ukończenia szkoły średniej (high school).

Niedawno, gubernator Rauner podpisał nowe prawo w tym zakresie. “Historycznie, rejestracja i frekwencja wyborcza wśród najmłodszych wyborców była najniższa,” oświadczył Langdon D. Neal. “Spowodowane jest to częstymi zmianami adresu zamieszkania pomiędzy wyborami. Innym powodem jest poczucie, iż głosowanie nie ma znaczenia. Mamy nadzieję, że edukacja obywatelska, łatwa i dogodna rejestracja oraz głosowanie pomogą nam zachęcić młodych wyborców do brania udziału w procesie wyborczym a nie tylko przyglądaniu się z boku”.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»
Krzysztof Cieslik
16 maj, 08:54
Szwajcaria potrafi byc pieknym miejscem do zycia ale czesc administracyjna jest dosc zawila ;) Ja od paru lat [...]»

Najczęściej...