Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-02-03 17:50:39 · Czytany 3714 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Polonijni lekarze z wizytą w Konsulacie

Fot: Internet

Konsul Generalny RP w Chicago Paulina Kapuścińska gościła w piątek, 31 stycznia br., grupę polonijnych lekarzy, którzy przybyli do Chicago na 64. doroczny bal Związku Lekarzy Polskich w Chicago, który odbył się 1 lutego.

W imieniu lekarzy Prezes Związku Dr Kornelia Król podziękowała Konsul Kapuścińskiej za wsparcie Konsulatu i podsumowała miniony rok pracy Związku Lekarzy Polskich w Chicago. Przedstawiła też wyróżnione lekarki w uznaniu ich zasługi na polu działalności charytatywnej i promocji polskiej kultury na świecie: Jadwigę Roguską-Kyts (USA), Bronisławę Siwicką (Litwa), Krystynę Grabowską (Zimbabwe), Stellę Nowicką (USA), Marię Ogonowską-Wiśniewską (Zambia).

Spotkanie było okazją do oficjalnego powitania w Chicago, po dziewiętnastu latach pracy w Cleveland, profesor Marii Siemionow.

Podczas gali 64. balu Związku Lekarzy Polskich w Chicago Konsul Generalny Paulina Kapuścińska wręczyła w imieniu Prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP Pani Dr Ewie Radwańskiej za jej wieloletnią pracę na rzecz sławienia dobrego imienia Polski i Polonii w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska · Zdrowie i uroda

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...