Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-05-05 15:14:38 · Czytany 6393 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

TVP Polonia będzie uczestniczyć w Paradzie z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

TVP Polonia będzie uczestniczyć w Paradzie z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Parada  po raz 125. przejdzie ulicami Chicago 7 maja br. W tym roku, w związku z 225. jubileuszem uchwalenia tego wyjątkowego aktu prawnego, TVP Polonia będzie transmitować wydarzenie od godz. 11.30. do 13.00 czasu lokalnego w Chicago.

Mobilne studio umożliwiające transmisję wydarzenia, wywiady z wybitnymi Polakami mieszkającymi na stałe w USA, rozmowy z przedstawicielami Polonii, specjalnie wynajęta na tę okazję platforma TVP Polonia, to tylko niektóre propozycje czekające na widzów wydarzenia, które uczci rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, po Stanach  Zjednoczonych.

O godz. 9.00 czasu chicagowskiego zostanie podniesiona uroczyście Polska flaga w Daley Plaza. Parada rozpocznie o godz. 11.30 i  przejdzie od Lake do Van Buren ulicą State St. w centrum Chicago. Zakończy ją uroczysty koncert w Grant Park, Michigan Ave. w Chicago.

Hasłem tegorocznej Parady jest 1050 lat chrztu Polski. Zaszczytną funkcję wielkiego marszałka Parady będzie pełnił w tym roku Jan Krawiec, kombatant II wojny światowej, były więzień hitlerowskich obozów zagłady i były redaktor naczelny „Dziennika Związkowego”. Wicemarszałkami parady zostały: Sekretarz Stanu w kancelarii premiera RP, Senator Anna Maria Anders oraz Lucyna Migała, Dyrektor Artystyczny i menedżer zespołu Lira Ensemble. Królową tegorocznej Parady została 18-letnia Ada Eźlakowska.

W tym doniosłym wydarzeniu udział wezmą organizacje polonijne, kluby, szkoły polskie, przedstawiciele biznesu oraz Polacy mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych.

Transmisja w TVP Polonia: sobota, 7 maja od godz. 11.30.

Zapraszamy do spotkania z nami! Będziemy również wdzięczni za Państwa nagłaśnianie w swoich środowiskach naszej obecności na tegorocznych uroczystościach.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Historia · Polityka · Polonia na świecie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...