Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-05-08 17:33:18 · Czytany 3319 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Przez Amerykę na wózku inwalidzkim dla Zuzi

Fot: Zhp Seattle

– Szerokiej i szczęśliwej drogi. Żegnamy w Seattle. Powodzenia w podroży– napisała Teresa Indelak Davis na facebookowej tablicy Janusza Radgowskiego. Z miasta, tuż przed wyjazdem, maratończyka żegnały dzieci, młodzież, przyjaciele oraz tamtejsza Polonia. 

Niepełnosprawny sportowiec, Janusz Radgowski, podjął się przejechania supermaratonu na wózku inwalidzkim, żeby wesprzeć dwuletnią dziewczynkę cierpiącą na chorobę mózgu. Zuzia urodziła się z wrodzoną złożoną wadą mózgu, która poważnie wpływa na jej wzrok oraz rozwój fizyczny. Szansą na normalny rozwój Zuzi jest ciągłe leczenie i terapia.

Supermaraton Janusza Radgowskiego „Pacyfik- Atlantyk” na wózku, rozpoczął się 2.05.2016 w Seattle z wielkim poparciem lokalnego środowiska. Jego podróż po Stanie Waszyngton będzie trwała 20 dni.

W tym czasie Janusz przejedzie przez Stanową drogę 203 (WA State Route 203), US Route 2 w Waszyngtonie oraz Stanową drogę 290 (WA State Route 290), zatrzymując się w Klahanie, Monroe, Baring, Scenic, Stevens Pass, Winton, Leavenworth, Monitor, Orondo, Farmer, Coulee City, Almira, Creston, Davenport, Airway Heights  i Newman Lake, kierując się do stanu Idaho i kolejno do Północnej Dakoty i Południowej Dakoty, Minnesoty, Lowa, Illinois, Indiany, Ohio, Pennsylwanii, Maryland i Delaware.

Janusz planuje przejechanie ponad 3. tysięcy mil, przekraczając przy tym 12 stanów w 6 miesięcy, kończąc swoją podróż w październiku 2016 w Delaware.

Janusz Radgowski przejechał już Polskę i Europę. Teraz „podbija” Stany Zjednoczone. Każda trasa, którą przemierzał dedykował chorym dzieciom. W 2015 roku Janusz przejechał na wózku maraton z Rzymu (Włochy) do Wadowic (Polska).

Janusz Radgowski jest zdeterminowany, aby to niezwykłe wyzwanie, jakim jest supermaraton po Stanach Zjednoczonych zakończyć sukcesem. Podczas podróży, Januszowi będzie towarzyszył samochód z technicznym i komunikacyjnym wsparciem.

Kibicowanie i wparcie tego przedsiewziecia jest mile widziane na calej trasie http://pacific-atlantic.pl/pl/cel/trasa/

 

Darowizny na cel leczenia Zusi można złożyc poprzez  http://pacific-atlantic.pl/pl/darowizny/

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane bezpośrednio na pomoc dla Zuzi.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polonia na świecie · Polska · Zdrowie i uroda

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...