Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-05-08 17:33:18 · Czytany 3482 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Przez Amerykę na wózku inwalidzkim dla Zuzi

Fot: Zhp Seattle

– Szerokiej i szczęśliwej drogi. Żegnamy w Seattle. Powodzenia w podroży– napisała Teresa Indelak Davis na facebookowej tablicy Janusza Radgowskiego. Z miasta, tuż przed wyjazdem, maratończyka żegnały dzieci, młodzież, przyjaciele oraz tamtejsza Polonia. 

Niepełnosprawny sportowiec, Janusz Radgowski, podjął się przejechania supermaratonu na wózku inwalidzkim, żeby wesprzeć dwuletnią dziewczynkę cierpiącą na chorobę mózgu. Zuzia urodziła się z wrodzoną złożoną wadą mózgu, która poważnie wpływa na jej wzrok oraz rozwój fizyczny. Szansą na normalny rozwój Zuzi jest ciągłe leczenie i terapia.

Supermaraton Janusza Radgowskiego „Pacyfik- Atlantyk” na wózku, rozpoczął się 2.05.2016 w Seattle z wielkim poparciem lokalnego środowiska. Jego podróż po Stanie Waszyngton będzie trwała 20 dni.

W tym czasie Janusz przejedzie przez Stanową drogę 203 (WA State Route 203), US Route 2 w Waszyngtonie oraz Stanową drogę 290 (WA State Route 290), zatrzymując się w Klahanie, Monroe, Baring, Scenic, Stevens Pass, Winton, Leavenworth, Monitor, Orondo, Farmer, Coulee City, Almira, Creston, Davenport, Airway Heights  i Newman Lake, kierując się do stanu Idaho i kolejno do Północnej Dakoty i Południowej Dakoty, Minnesoty, Lowa, Illinois, Indiany, Ohio, Pennsylwanii, Maryland i Delaware.

Janusz planuje przejechanie ponad 3. tysięcy mil, przekraczając przy tym 12 stanów w 6 miesięcy, kończąc swoją podróż w październiku 2016 w Delaware.

Janusz Radgowski przejechał już Polskę i Europę. Teraz „podbija” Stany Zjednoczone. Każda trasa, którą przemierzał dedykował chorym dzieciom. W 2015 roku Janusz przejechał na wózku maraton z Rzymu (Włochy) do Wadowic (Polska).

Janusz Radgowski jest zdeterminowany, aby to niezwykłe wyzwanie, jakim jest supermaraton po Stanach Zjednoczonych zakończyć sukcesem. Podczas podróży, Januszowi będzie towarzyszył samochód z technicznym i komunikacyjnym wsparciem.

Kibicowanie i wparcie tego przedsiewziecia jest mile widziane na calej trasie http://pacific-atlantic.pl/pl/cel/trasa/

 

Darowizny na cel leczenia Zusi można złożyc poprzez  http://pacific-atlantic.pl/pl/darowizny/

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane bezpośrednio na pomoc dla Zuzi.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polonia na świecie · Polska · Zdrowie i uroda

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

~Anonim · 2019-06-21 08:05:29

Czy jesteś w kryzysie finansowym, szukasz pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub opłacenie rachunków? PayLATER Loan otrzymuje wszystkie rodzaje pożyczek i kwoty o niskim oprocentowaniu 2%. Złóż wniosek za pośrednictwem poczty e-mail pod adresem: ( paylaterloan@zoho.com ) LUB WhatsApp ( +19292227518 )

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...