Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-12-19 14:04:27 · Czytany 6899 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

„Pożegnanie z emigracją?” - wieczór poetycki Adama Lizakowskiego w Konsulacie Generalnym RP w Chicago

Adam Lizakowski (Fot: Internet)

Adam Lizakowski, laureat m.in. Międzynarodowego Konkursu Literackiego w 25. rocznicę Rozmów Okrągłego Stołu pn.”Jeden dzień – Polska, jaką pamiętam” zorganizowanego pod patronatem Prezydenta RP, będzie gościem honorowym w Konsulacie Generalnym RP w Chicago podczas wieczoru poetyckiego w czwartek, 8 stycznia 2015 r. o godz. 6 wieczorem, w siedzibie polskiej placówki konsularnej.

W wieczorze poetyckim wezmą udział m.in. polscy i amerykańscy naukowcy, artyści, przedstawiciele amerykańskiej administracji i miłośnicy polskiej i amerykańskiej poezji.

Utwory Adama Lizakowskiego z jego trzech najnowszych tomików poezji po polsku i angielsku czytać będą Jarosław Maculewicz i Daniel Pogorzelski.

W programie przewidziany jest także występ trio Likos String Academy w składzie:Agnieszka Likos – skrzypce, Patrycja Likos – wiolonczela, Elif Allenfort – fortepian.

Wieczór poetycki w Konsulacie będzie swoistym pożegnaniem Adama Lizakowskiego z emigracją po kilkudziesięciu latach spędzonych w San Francisco i Chicago.

Zespół Konsulatu Generalnego RP w Chicago życzy Panu Adamowi Lizakowskiemu wielu sukcesów i pomyślności w realizacji nowych planów naukowych i artystycznych w Polsce.

Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w wieczorze poetyckim Adama Lizakowskiego prosimy o nadsyłanie swoich zgłoszeń akredytacyjnych na adres: konrad.zielinski@msz.gov.pl do 31 grudnia 2014 r.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka · Ludzie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...