Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-12-12 12:29:26 · Czytany 3421 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Spotkanie Choinkowe 2013 w Konsulacie w Chicago

Fot: Dariusz Lachowski

Chicago, IL… W sobotę 7 grudnia br. szacowne mury polskiej placówki dyplomatycznej w Chicago wypełnił przedświąteczny gwar, gdy ponad 100 dzieci z rodzicami i opiekunami zgromadziło się, by wziąć udział w dorocznej choince.

Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej zaprosił na to świąteczne spotkanie uczniów polskich szkół, podopiecznych Fundacji “Dar Serca” oraz Domu Samotnej Matki. Zwyczaj organizowania choinek w konsulacie ma ponad 15 lat i pięknie wpisuje się wysiłki zachowania i szczerzenia polskich tradycji wśród najmłodszego pokolenia emigrantów.

Zebranych powitała Konsul Generalna Paulina Kapuścińska, a następnie w specjalnym programie świątecznym wystąpiły Warsztaty Teatralne “Little Stars” Agaty Paleczny, zachęcając do wspólnej zabawy. Św. Mikołaj wręczył najmłodszym prezenty zakupione dzięki funduszom od Banku PNC – podarunki zostały dobrane do wieku dzieci, a dodatkowo dołączono do nich zestawy lunchowe Krakusa i płyty edukacyjne z bohaterami programu Sesame Street stworzone na potrzeby akcji oświatowych Banku PNC. Na przybyłych do konsulatu czekał też posiłek – pyszne kanapki od Krakusa, napoje i słodkości.

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska · Tradycje i zwyczaje

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...