Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-09-23 14:53:08 · Czytany 5696 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

AL Dancers we wspólnym występie z Filharmonią Chicagowską

Konsul Generalny Paulina Kapuścińska i Dyrektor Filharmonii w Chicago Donna Milanovich wystąpią na konferencji prasowej w Konsulacie przed występem zespołu AL Dancers, którego choreografem jest Polka Agnieszka Laska.Konferencja odbędzie się w Konsulacie Generalnym RP w Chicago, 27 września o godz. 14:00 przy 1530 N. Lake Shore Drive. Po konferencji prasowej wystąpią artyści z AL Dancers i znany pianista Kuang-Hao Huang.

Chwilę po tym, jak Konsul Kapuścińska i dyrektor Filharmonii Chicagowskiej Donna Milanovich spotkają się z widownią oraz przedstawicielami mediów, na scenie w nowoczesnym wykonaniu baletowym utworu Stravinskiego „Święto wiosny” wystąpią  tancerze Agnieszka Laska Dancers oraz pianista Kuang-Hao Huang. W tym roku przypada 100 rocznica „Święta wiosny”, spektaklu, który wywołał artystyczną burzę, kiedy pierwszy raz wystawiono go w  1913 roku i który tym samym na zawsze odmienił historię muzyki.

Spektakl jest zapowiedzią koncertu w Filharmonii Chicagowskiej pod tytułem „Zmierzch Romantyzmu”, który odbędzie się w  Pick-Staiger Hall,  29 września o godz. 19:00. Dyrektor artystyczny filharmonii Scott Spec poprowadzi widzów przez epokę Romantyzmu, zaczynając od utworu „Don Juan” Straussa, natomiast solista Kuang-Hao Huang zaprosi do wysłuchania rzadko granego Concerto No. 3 of Pyotr Ilyrich, Czajkowskiego. Orkiestra świętowała będzie 100 lecie „Święta Wiosny” Igora Stravinskiego. Z  tej okazji kierowane przez Polkę AL Dancers wystąpią w oryginalnej choreografii.

Dzięki współpracy między Konsulatem Generalnym RP w Chicago a Filharmonią w Chicago, organizatorzy przygotowali 20 zaproszeń na koncert, które zostaną przekazane bezpłatnie szczęśliwym pierwszym dwudziestu osobom, które odpowiedzą na e-mail:pkremer@bigsplashpr.com.

Koncert „Zmierzch Romantyzmu” w Filharmonii w Chicago z gościnnym występem Agnieszka Laska Dancers i  Kuang-Hao Huang odbędzie się w Pick Staiger Hall, 50 Arts Circle Drive, Evanston o godzinie 19:00, w niedzielę 29 września. Bilety dostępne są stronie internetowej www.chicagophilharmonic.org lub pod numerem telefonu 866.811.4111.

 

Przedstawicieli mediów prosimy o zgłaszanie swojego udziału w konferencji prasowej do środy, 25 września do godziny 16:30 na adreskonrad.zielinski@msz.gov.pl.

Pochodząca z Polski choreograf Agnieszka Laska i jej grupa tańca nowoczesnego The Agnieszka Laska Dancers na stale mieszkają w Oregon. Agnieszka Laska była profesjonalnie związana przez 25 lat z baletem nowoczesnym przy AGH. Odbyła tourne po Europie i Ameryce Północnej z prestiżowymi spektaklami. Tworzyła choreografię dla polskich produkcji teatralnych, które zdobyły nagrody na festiwalach w Edynburgu i Avinion. Pianista Kuang-Hao Huang ma za soba liczne koncerty zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie i w Azji.

Filharmonia Chicago:

Stowarzyszenie Filharmonii w Chicago założone zostało w 1988 roku przez dyrektorów Lyric Opera Orchestra.  Na przestrzeni lat do stowarzyszenia dołączyło ponad 200 profesjonalnych muzyków, którym przewodzili:  Zubin Mehta, Sir Andrew Davis, Itzhak Perlman, Jesus Lopez-Cobos, Erich Kunzel, and former Music Director Larry Rachleff. Orkiestra występowała także w Ravinii jako Festival Orchestra pod batutą między innymi Jamesa Conlon i Christopha Eschenbacha.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka · Polska · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...