Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-07-02 00:52:15 · Czytany 3430 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Chorwacjo –witamy w Unii Europejskiej

Paulina Kapuścińska, Konsul Generalny RP w Chicago, będzie dziś gościć liderów i przedstawicieli społeczności chorwackiej w Chicago z okazji wstąpienia Chorwacji do Unii Europejskiej 1 lipca 2013 r.

Wśród gości, którzy potwierdzili swój udział będą m.in.: Konsul Generalny Chorwacji Jelena Grčić Polić, członkowie Korpusu Konsularnego Chicago oraz liderzy i przedstawiciele chorwackich organizacji kulturalnych i biznesowych.

Obecny będzie również Konsul Generalny Litwy Marijus Gudynas, którego kraj przejmuje dziś półroczne rotacyjne Przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Polska od lat była gorącym orędownikiem przystąpienia Chorwacji do Unii Europejskiej. Chorwacki traktat akcesyjny podpisany został w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie UE. Polska otworzyła także swój rynek pracy dla Chorwacji z dniem jej przystąpienia do UE, a 19 czerwca br. Polsko-Chorwacja Grupa Parlamentarna zorganizowała w Sejmie „Dzień chorwacki”.

1 lipca 2013 r. Chorwacja staje się 28. państwem członkowskim Unii Europejskiej. O członkowstwo w UE Chorwacja wystąpiła w 2003 r., a rok później została uznana oficjalnie za państwo kandydujące.

Powitajmy Chorwację w UE

Z okazji przystąpienia Chorwacji do UE, Komisja Europejska–Przedstawicielstwo w Polsce oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP organizują kampanię "Chorwacja Welcome To EU". W ramach akcji zachęcamy Polaków i obywateli innych krajów do nakręcenia kilkusekundowych filmików, które w zabawny sposób przywitają Chorwację w UE.

Na potrzeby kampanii został stworzony serwis internetowy: ChorwacjaWelcomeTo.eu. Na tej stronie użytkownicy do 7 lipca mogą umieścić swoje powitalne filmy nakręcone za pomocą komórek, aparatów fotograficznych lub popularnych aplikacji mobilnych.

Serwis internetowy jest zintegrowany z mediami społecznościowymi (Facebook, Google +, Twitter), w których użytkownicy mogą udostępniać oraz „polubić” dodane filmy. Osoby, które będą chciały wziąć udział w akcji, mogą skorzystać też z aplikacji na Facebooku https://apps.facebook.com/chorwacjawelcometoeu.

Akcji "Chorwacja Welcome To EU" towarzyszy spot zachęcający Polaków do tworzenia witających Chorwację filmików oraz seria krótkich filmów inspiracyjnych, opartych na gagach wykorzystujących motyw machania na powitanie.

W kampanii chcemy pokazać, że Polacy lubią Chorwatów. Niech Chorwacja poczuje, jak serdecznie ją witamy!

 

Strona internetowa Konsulatu: www.chicago.msz.gov.pl

Facebook: Consulate General of the Republic of Poland in Chicago

Twitter: @PLinChicago

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Polityka · Polska · Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...