Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Wydanie 2010-02 · Opublikowany: 2010-04-19 20:18:46 · Czytany 7779 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Jak sie właściwie zabezpieczyć na czas emerytury?

Zróżnicowane lokaty pieniężne

Jak pokazała niedawna historia, umieszczenie wszystkich swoich pieniędzy, a szczególnie tych przeznaczonych na emeryturę, w jednym koszyku może okazać się tragiczną pomyłką.

Kiedy nasze pieniądze są umieszczone w jednej inwestycji (real estate, stocks), jeden raptowny spadek na rynku może mieć druzgocące konsekwencje.

Gdybyś doświadczył takiej straty na swoim głównym koncie emerytalnym, jaki by to miało wpływ na twoją przyszłość? Czy musiałbyś:

-  kontynuować pracę, aby więcej zaoszczędzić na czas emerytury,

-  przestać jadać w restauracjach, grać w golfa lub jeździć na wakacje, ponieważ nie byłoby cię na to już stać,

-  ryzykować w inwestycjach, aby odzyskać straty,

-  pogodzić się z uboższą, niż planowałeś emeryturą?

Dochód na całe życie

Fixed Indexed Annuities mogą być skonstruowane w taki sposób, aby nie tylko zapewnić ci dochód do końca życia, ale i zapewnić go twojej żonie lub mężowi.

W październiku 2009 renomowana uczelnia biznesu w USA Wharton School of Business
z University of Pennsylvania wydała bardzo obszerne opracowanie na temat Fixed Indexed Annuities (stałe renty dożywotnie według indeksu), które oczywiście jest dostępne dla zainteresowanych.

Przygotowania do emerytury

Jeżeli jesteś na emeryturze albo blisko niej, ważne jest, abyś wziął pod uwagę, jaki wpływ na twój dochód i majątek mogłaby mieć potencjalna strata kapitału. Pewne ryzyko może być konieczne do osiągnięcia celów finansowych, dlatego wielu ludzi decyduje się na podzielenie swoich pieniędzy na różne strategie, ażeby żadna pojedyncza inwestycja nie zagroziła ich stylowi życia na emeryturze. Kiedy mamy zdecydować, gdzie ulokować swoje pieniądze, mamy do rozważenia wiele innych możliwości niż ryzykowne inwestycje. Znalezienie właściwej kombinacji dla twojej szczególnej sytuacji może być niełatwym wyzwaniem. Jak powinieneś zdecydować? Ile ryzyka, a ile zabezpieczenia dla swoich pieniędzy wybrać?

Zasada 100

Zasada 100 jest bardzo prostą wytyczną, która pomoże ci określić, jaki powinieneś założyć poziom ryzyka, dotyczący twoich pieniędzy emerytalnych.

Po prostu odejmij swój wiek od 100.

Liczba, która ci zostanie, pokazuje na jaki procent ryzyka możesz sobie pozwolić, inwestując tam, gdzie możesz stracić swoje ciężko zarobione pieniądze. Przykład:

Osoba w wieku 70. lat mogłaby mieć nie więcej niż 30% swoich pieniędzy w ryzykownych lokatach (100-70=30).

Konta zabezpieczone

W tym typie konta lub lokaty twoje pieniądze są zabezpieczone przed jakąkolwiek stratą, jeżeli tylko będziesz się trzymał pewnych wytycznych i nie będziesz łamał reguł kontraktu. Do takich zabezpieczonych produktów należą:

-  CD`s,

-  konta Money Market,

-  konta oszczędnościowe,

-  obligacje ( Bond`s)  oszczędnościowe,

-  Fixed Annuities (stałe renty dożywotnie),

-  Fixed Indexed Annuities (stałe renty dożywotnie według indeksu).

Wszystkie te produkty zapewniają zabezpieczenie pieniędzy. To jest dobra wiadomość. Gorszą wiadomością jest to, że z wyjątkiem Fixed Indexed Annuity stopy procentowe są generalnie niskie.

Wyższe stopy oprocentowania

Fixed Indexed Annuities (stałe renty dożywotnie według indeksu) mogą zapewnić potencjalnie wyższe stopy oprocentowania, niż inne tradycyjne produkty o stałym oprocentowaniu, ponieważ procenty te są powiązane z wydajnością indeksów giełdy, między innymi takich jak S&P 500 czy Dow Jones. FIA pozwalają ci uczestniczyć tylko w pozytywnych ruchach takiego indeksu, ale także gwarantują całkowite zabezpieczenie pieniędzy przed stratą. Dodatkowo FIA oferują jeszcze jedną dużą korzyść – kiedy procent jest dołączony do polisy, nie może być już odebrany, bez względu na to jak dany indeks będzie zachowywał się w przyszłości.

Użyjmy takiego przykładu: powiedzmy, że w pierwszym roku zarobiłeś 7%, w drugim 6% i w trzecim roku 9%, ale rynek spadł znacznie w czwartym roku. W Fixed Indexed Annuity zachowałbyś wszystkie zyski z 3. lat i zarobił 0%, ale nie cofnąłbyś się w czwartym roku.

Jakie są korzyści lokowania pieniędzy w Fixed Indexed Annuities?  Po pierwsze możesz oszczędzać na swoją emeryturę z potrójnym procentem składanym i dzięki temu twoje pieniądze mogą rosnąć 2-3 razy szybciej, niż na bankowym CD. FIA mogą także zagwarantować dochód na całe życie, a patrząc na to wszystko, co dzieje się na świecie, trudno sobie wyobrazić, że social security będzie jeszcze długo istniało. To czy nie byłoby mądrze mieć drugi plan, żeby móc potencjalnie zastąpić dochód z social security? Może to być także dobra opcja przy zmianie swojego 401K lub IRA.

Dawniej wielu ludzi mogło wybrać bezpieczny wzrost swoich pieniędzy, ale według niskich rat procentowych. Mogło także próbować większych zwrotów, ale przy tym ryzykować stratę pieniędzy w swoich inwestycjach. Jednakże w Fixed Indexed Annuities masz szanse na obie te możliwości bez ryzykowania swoich pieniędzy! Oferuje ci się gwarancję twojego kapitału, ale także podłączenie się do częściowego zysku giełdy, lecz kiedy giełda spada, nie tracisz kapitału.

Atrakcyjną rzeczą przy nabyciu FIA jest także to, że możesz odraczać płatność podatku, dopóki nie wyciągasz pieniędzy. Znaczy to, że możesz gromadzić więcej pieniędzy, ponieważ zarabiasz więcej na odsetkach. FIA oferują także możliwość wyciągania pewnej sumy pieniędzy bez żadnych kar i restrykcji. Większość kont IRA nie pozwala na to.

Fixed Indexed Annuities są prawdopodobnie najlepszą opcją, jeżeli chodzi o oszczędzanie na emeryturę. Jest to niewątpliwie coś, czemu warto się przyjrzeć. FIA bez wątpienia mają swoje miejsce na dzisiejszym niestabilnym rynku, zwłaszcza przy zmianach kont 401K lub IRA.

Financial Self Reliance™ jest połączeniem czterech firm z jednym wyraźnym celem, aby poprowadzić osoby ukierunkowane na sukces do finansowej samowystarczalności.

Najlepszą drogą, aby uzyskać taką samowystarczalność w osobistym lub biznesowym życiu jest strategiczny projekt redukcji i eliminacji długów oraz akumulacja i ochrona majątku.
Z użyciem sprawdzonych narzędzi i nowoczesnych strategii, doświadczeni fachowcy
z Financial Self Reliance Group prowadzą naszych klientów poprzez cały proces i pomagają uzyskać prawdziwą, trwałą niezależność finansową.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Bob · 2010-08-11 23:09:46

Najlepsze zabezpieczenie to inwestuj sam a nie czekasz az Ci fundusz cos da. Fundusze sa w odwrocie i ciezko bedzie na nich cos zarobic. Musisz sam wiedziec co jest trendy do inwestowania a jak nie wiesz to korzystaj z wiedzy tych co sie na tym znaja. Polecam dobry serwis o gieldzie. Ja korzystam i jestem zadowolony bo sa ok. www.amerbroker.com

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...