Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-04-26 00:17:15 · Czytany 5777 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Ostatnie dni zapisów do polonijnej szkoły

Tylko do 6 maja br. trwają zapisy do szkoły internetowej Libratus, stworzonej dla dzieci Polaków przebywających za granicą. Nauka jest bezpłatna i obejmuje szkołę podstawową oraz gimnazjum. Liczba miejsc jest ograniczona.  

Szkoły Libratus to innowacyjny projekt edukacyjny, pomagający polskim dzieciom przebywającym za granicą kontynuować edukację w ojczystym języku w trybie nauczania domowego. Wśród Polonii na całym świecie nauka w domu nie jest nowością. Wielu rodziców pracuje w ten sposób ze swoimi dziećmi. Materiały edukacyjne i pomoc zapewniane przez Libratusa ułatwiają im to zadanie. Dzięki platformie internetowej oraz staraniom zespołu nauczycieli, nauka staje się bardziej efektywna, uporządkowana i atrakcyjna dla uczniów.  

„Nasz projekt umożliwia zdalną realizację programu nauczania polskiej szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Nauka odbywa się za pośrednictwem platformy internetowej, na której znajdują się scenariusze lekcji przygotowane przez pedagogów – wyjaśnia dyrektor Polskich Szkół Internetowych Libratus, Gaweł Warykiewicz. Od niedawna w ramach projektu realizowane są również Webinaria – wirtualne, cotygodniowe lekcje przedmiotów ojczystych, prowadzone przez polskich nauczycieli. Zajęcia wzbogacone są o prezentacje, filmy edukacyjne, interaktywną tablicę oraz gry i zabawy. Na zakończenie roku szkolnego dzieci otrzymują świadectwo państwowe, podobnie jak ich rówieśnicy w Polsce.

Dla rodziców zainteresowanych programem Libratusa szkoła przygotowała Webinarium informacyjne, które odbędzie się 29 kwietnia 2014 roku o godzinie 18:30, polskiego czasu. Na pytania rodziców i dzieci odpowiedzą pracownicy Polskich Szkół Internetowych Libratus. Będzie można zadawać pytania dotyczące sposobu nauki, zakresu nauczania oraz spraw administracyjnych.

Nauka w Libratusie jest darmowa, jednak liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na bezpłatną naukę w roku szkolnym 2014/2015 odbywają się za pośrednictwem strony internetowej www.libratus.edu.pl/zapisy2014 i trwają tylko do 6 maja.

„Zachęcam serdecznie” - pisze na profilu Polskich Szkół Internetowych Libratus na Facebooku Joanna z Manchesteru. „Nasz syn uczęszcza do pierwszej klasy i jest zachwycony, a my razem z nim” - dodaje.  „Te lekcje to też doskonała okazja, by odłożyć różne zajęcia i spędzić więcej czasu z własnym dzieckiem” - mówi mama 7-letniej Oli mieszkająca w Turcji. „Nasza szkoła internetowa pozwala dzieciom wyjeżdżającym z kraju na kontynuowanie polskiego programu nauczania, a gdy zajdzie taka potrzeba, na powrót do szkoły w kraju do klasy we właściwym przedziale wiekowym” – zachęca  dyrektor Szkół Libratus.

Projekt Polskich Szkół Internetowych Libratus powstał w 2009 roku w odpowiedzi na rosnącą liczbę polonijnych rodziców, dla których dostęp do ujednoliconej edukacji dzieci jest priorytetem. Nauka w ramach projektu to dla dzieci nie tylko szansa na ukończenie polskiej szkoły, ale przede wszystkim możliwość kontaktu z językiem polskim, kulturą i wartościami.

 

Dodatkowe informacje:

Katarzyna Grabowska

Think Big Comms

p./f. 00 44 (0)1480 351 688

m. +44 (0) 7857 081 168

e. kasia@thinkbigcomms.com

w. www.thinkbigcomms.com

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia na świecie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...