Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-09-16 13:46:12 · Czytany 3005 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

"Art for Heart"- powraca po raz szósty na rzecz Fundacji: Dar Serca i Muzeum Polskiego w Ameryce

Muzeum Polskie w Ameryce (MPA) i Fundacja Dar Serca świętują sześcolecie współpracy przy "Art For Heart" ("Sztuka Dla Serca"), wspierając w ten sposób dwie ważne fundacje. Wystawę otworzy uroczysty wernisaż, który odbędzie się 1 października, a kontynuacją będzie Wieczór dla Singli 7 października. Do udziału w tegorocznej wystawie zgłosiło się ponad dwudziestu artystów polskiego pochodzenia oraz z Polski, którzy oceniani byli przez lokalnych ekspertów sztuki: Kim Laurel i Fletcher Hayes. Ostatecznie wybrano 15 artystów, którzy zaprezentują swoje dzieła w trakcie wystawy.

Uroczyste otwarcie odbędzie się w sobotę 1 października od 19.00 do 23.00 w Sali Głównej im. Sabiny F. Logisz w MPA. Będzie to pierwsza okazja dla publiczności aby zobaczyć wystawę, a także zakupić dzieła sztuki.

Imprezie towarzyszyć będzie oprawa muzyczna w wykonaniu DJ MC Mietka, przekąski oraz płatny bar. Goście będą mieli możliwość poznania artystów i zakupu ich dzieł.

Uroczystości związane z wystawą będą kontynuowane w piątek 7 października Wieczorem dla Singli od 19.00 do 23.00. Elegancka i przyjemna atmosfera w połączeniu z muzyką w wykonaniu DJa Kamila Bartoszcze, przekąskami i barem stworzy doskonały wieczór nie tylko dla singli.

Muzeum mieści się przy 984 N. Milwaukee Avenue w Chicago i posiada bezpłatny parking. Bilety będą dostępne przy wejściu w cenie 20$. Wszystkie wystawione oryginały oraz repliki będą przeznaczone na sprzedaż. Cały dochód przeznaczony zostanie na Fundację Dar Serca (50%) i MPA (50%).

 

Fundacja Dar Serca jest organizacją charytatywną, umożliwiającą leczenie ciężko chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Polski i innych krajów Europy, które nie mają szans na pomoc u siebie. W ciągu ponad dwudziestu pięciu lat działalności fundacja ta przyjęła i zaopiekowała się kilkuset dziećmi, które dzięki temu odbyły leczenie w nowoczesnych klinikach.

Muzeum Polskie w Ameryce jest jednym ze starszych i większych muzeów etnicznych w Stanach Zjednoczonych. Posiada bogatą kolekcję sztuki, pamiątek historycznych i dokumentów oraz przechowuje bezcenny księgozbiór. Bibliotekę i Archiwum odwiedza wielu historyków, naukowców, studentów i genealogów. MPA prowadzi aktywną działalność na rzecz ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego.

 

Art for Heart official website:
www.artforheartchicago.org

Dar Serca/Gift From the Heart Foundation:
www.darserca.org
www.facebook.com/#!/GiftHeart 
twitter.com/#!/darserca


The Polish Museum of America
www.polishmuseumofamerica.org

www.facebook.com/PolishMuseumOfAmerica 
twitter.com/#!/polishmuseum

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka · Ludzie · Polonia na świecie · Polska · Psychologia i rozwój człowieka · Tradycje i zwyczaje

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...