Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-10-08 20:48:26 · Czytany 2774 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Miłośnicy architektury drugi rok z rzędu mogą zwiedzać zabytkową siedzibę Konsulatu Generalnego RP w Chicago w ramach słynnego programu OHC

Fot: Internet

Tegoroczny program Open House Chicago odbędzie się 18 i 19 października 2014 r.

W ubiegłym roku Konsulat Generalny RP w Chicago stał się pierwszą placówką konsularną spośród blisko osiemdziesięciu przedstawicielstw konsularnych w Chicago, która zaprezentowała swoje wnętrza miłośnikom architektury w ramach OHC.

Celem programu „Open House Chicago” jest przedstawienie bogactwa i różnorodności architektury Chicago, w tym budynków unikalnych i zabytkowych, aby ukazać perły architektoniczne Wietrznego Miasta.

Zabytkowy budynek Konsulatu Generalnego RP w Chicago to jedna z siedmiu rezydencji oznaczonych jako symbole architektoniczne Chicago. Placówka współpracuje z największą polską społecznością mieszkającą poza Ojczyzną – ponad 3 miliony mieszkańców Środkowego Zachodu (Midwest) ma pochodzenie polskie.

Siedziba Konsulatu RP to kamienica w stylu English Town House, wybudowana z elementami włoskiego renesansu. Została zaprojektowana przez mistrza architektury Benjamina Marshalla, autora takich symboli Chicago jak Hotel Blackstone czy Hotel Drake.

Budynek Konsulatu powstał w 1916 roku jako prywatna rezydencja przemysłowca i senatora stanu Illinois Bernarda Alberta Eckhardta. Po zakończonym w 2008 r. 2-letnim remoncie budynek otrzymał prestiżową nagrodę Chicago Landmark Award for Preservation Excellence.

„Za kulisami”: Miłośnicy architektury będą mieli okazję zwiedzić siedzibę polskiej placówki z konsulami RP, którzy opowiedzą o historii budynku, jego funkcji, o lokalnej społeczności polonijnej i współczesnej demokratycznej Polsce i jej osiągnięciach ostatniego ćwierćwiecza.

Główne atrakcje: Salon I.J. Paderewskiego, Palmiarnia, Sala Lustrzana, Sala Ślubów i Gabinet Konsula Generalnego RP Pani Pauliny Kapuścińskiej.

Rezerwacje przyjmowane, są od 15 września 2014 r. za pośrednictwem strony internetowej Chicago Architecture Foundation.

 

Więcej o programie, na stronie Open House Chicago.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Bogdan Domeracki
17 mar, 15:58
„POLACY w kraju Helwetów”… Zapraszamy także do nas...! »
Marie Elizabeth
09 mar, 14:34
Oh je me sens de nouveau en vie après avoir subi beaucoup de traumatismes et de chagrin. Je [...]»
rodric camela
08 mar, 19:02
Cześć przyjaciele chcę podzielić się moim świadectwem i powiedzieć jak cudownie byłem odkąd mój mąż wrócił do mnie [...]»

Najczęściej...