Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-06-10 13:23:16 · Czytany 4278 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Kolejny Polski Festiwal w Seattle Center

Olbrzymi sukces zeszłorocznego festiwalu sprawił, że polsko-amerykańska społeczność z dumą prezentuje trzecią edycję tej wyjątkowej imprezy, która odbędzie się w Seattle Center. W dniu 12 lipca, wspólnie z publicznością miasta Seattle będziemy świętować polskie tradycje i współczesne osiągnięcia kultury.

W programie festiwalu przewidziane są liczne atrakcje i dużo wspaniałej darmowej rozrywki. Znajdą się w nim, między innymi, występy zespołów folklorystycznych i tańca współczesnego,  wystawa plakatu artystycznego, warsztaty sztuki ludowej, prezentacje gotowania oraz zajęcia dla dzieci. W tym roku ponownie odbędzie się pokaz mody prezentujący regionalne kostiumy z Polski. W ramach kiermaszu na stoiskach artystów zaprezentowane zostaną szkło artystyczne, ręcznie malowana ceramika z Bolesławca, kryształy, biżuteria i artystyczne wycinanki. Można będzie uzyskać informacje o działalności i osiągnięciach zamieszkałej tu Polonii, jak również o polskich atrakcjach turystycznych. Ogródek piwny będzie serwował szeroki wybór importowanych polskich napojów. Będzie również można delektować się wspaniałymi potrawami polskiej kuchni.

W tym roku festiwalowi goście będą mogli zapoznać się z kulturą Pomorza i Kaszub, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. Nowością w tym roku są również wystawy i demonstracje przybliżające polskie pasje kultywowane od pokoleń między innymi: tradycje hodowli pszczół i przerobu miodu -codziennego smakołyku na polskim stole; grzybobranie i używanie grzybów w tradycyjnych polskich potrawach; kunszt robienia kiełbas i degustacja tradycyjnych wyrobów.

 

CO:                       Polski Festiwal w Seattle

GDZIE:                  Seattle Center (Armory i Fisher Rooftop),305 Harrison Street, Seattle, WA 98109

KIEDY:                   Sobota, 12 lipca, 2014 w godzinach 12-20

KTO:                     Polonia na Północno-Zachodnim Wybrzeżu

KOSZT:                 Wstęp Wolny

 

Polski Festiwal jest organizowany przez społeczność polsko-amerykańską we współpracy z Seattle Center oraz realizowany przez Fundację Domu Polskiego, organizację nie-dochodową. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z info@polishfestivalseattle.org lub pisząc na adres 1714 18th Avenue Seattle, WA 98122.  www.polishfestivalseattle.org

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...