Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-09-04 16:31:46 · Czytany 7989 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Czterodniowe pożegnanie lata na Taste of Polonia

Fot: Udostępnione przez Integra Communications

Zobacz w galerii:

Taste of Polonia 2013

(Chicago, IL) – Zmienna pogoda nie zniechęciła wielbicieli muzyki i polskiego jedzenia do licznego udziału w festiwalu Taste of Polonia, który odbył się w miniony weekend 30 sierpnia - 2 września w Copernicus Center. Piątkowa ulewa zniszczyła wiele stoisk festiwalowych, ale dzięki wielogodzinnym wysiłkom ochotników pracujących nad przywróceniem porządku, od soboty impreza kontynuowana była jak planowano. 

Do największych atrakcji festiwalu zawsze należy muzyka, a tegoroczna edycja Taste of Polonia była szczególnie bogata pod tym względem. Na polskiej scenie zagrały między innymi Kobranocka, Big Cyc i Czarno-Czarni oraz lokalne zespoły Autofobia, July Trio, Khary Laurent, Dori Koz i Przystanek Polskie Granie. Oprócz nich zobaczyliśmy kilkanaście zespołów grających covery i muzykę folkową, a każdego dnia po zmroku scena z tradycyjnymi polkami była przejmowana przez DJ-ów serwujących najnowsze przeboje taneczne. Energię potrzebną do tańca można było pozyskać na cieszących się dużą popularnością stoiskach z przygotowywanym na miejscu polskim jedzeniem i chłodnym piwem Tyskie.

Taste of Polonia to nie tylko strawa dla ciała, ale też ducha z wszechstronnym programem kulturalnym na scenie wewnątrz budynku Fundacji Kopernikowskiej. W pokazie filmu „No Ordinary Countess” wzięła udział jego autorka Mieczysława Wazacz, muzykę polskiego baroku zaprezentowała formacja New Comma Baroque, a na deskach teatru podziwialiśmy zespoły Jump, Wawel, Wanta, Polonia Ensemble oraz Akademię PaSO, Teatr Scena Polonia i Kabaret Bocian.

Festiwal miał wiele do zaoferowania dla wszystkich pokoleń, ze specjalnie wydzielonym placem zabaw dla dzieci z dmuchanymi zjeżdżalniami i ścianą do wspinaczki. Maluchy miały też swoją własną scenę Krakusa z warsztatami tanecznymi i pokazami walk, na której wystąpili m.in. artyści Warsztatów Teatralnych “Little Stars” i teatrzyki z polonijnych szkół. Po raz pierwszy w tym roku został zorganizowany konkurs z nagrodami Krakusa dla młodych szefów kuchni na przygotowanie najsmaczniejszej i najbardziej kreatywnej kanapki. Scenę dla dzieci opieką otoczyli wolontariusze fundacji „You Can Be My Angel”, którzy przygotowali dla najmłodszych malowanie twarzy, skręcanie balonów i zabawy z zawsze uśmiechniętymi klaunami. Ta bardzo aktywna w polonijnym środowisku fundacja zbiera środki na leczenie chorych dzieci w Polsce.

Organizatorzy Taste of Polonia pragną serdecznie podziękować wszystkim za przybycie i wspólną wspaniałą zabawę, a osobom zaangażowanym w przygotowanie festiwalu, sponsorom (w tym Tyskie, Krakus, klub Stereo, Country Financial, LOT i PNC) i partnerom medialnym za pomoc i wkład w uczynienie tego wydarzenia jednym z najpopularniejszych festynów ulicznych naszego stanu.

Do zobaczenia za rok!

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia na świecie · Polska · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...