Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-07-26 13:30:58 · Czytany 5812 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Niezbędne informacje konsularne

Fot: Archiwum Konsulatu Generalnego RP w Chicago

Konsulat Generalny RP w Chicago zorganizował 24 lipca br. drugą z serii konferencji prasowych pt.: ‘Niezbędne informacje konsularne’, przybliżających lokalnej społeczności polonijnej najistotniejsze dla niej sprawy konsularne.

Tematem pierwszej konferencji, która odbyła się 21 czerwca br., były sprawy paszportowe, z uwagi na trwający okres wzmożonych wyjazdów wakacyjnych. Druga konferencja 24 lipca poświęcona była sprawom: prawnym, opieki konsularnej i obywatelskim.

Podczas konferencji przedstawione zostały najistotniejsze dla lokalnej społeczności polonijnej sprawy dotyczące: aktów stanu cywilnego, wydawanych zaświadczeń, legalizacji (apostille), spraw emerytalnych, spraw spadkowych, a także najważniejszych kwestii z zakresu opieki konsularnej. Paulina Kapuścińska, Konsul Generalny, przypomniała również o czynnościach wykonywanych przez konsula oraz tych, których konsul nie realizuje.

Podczas konferencji przypomniano również, że w Chicago nie ma żadnych autoryzowanych przez Konsulat podmiotów do prowadzenia spraw konsularnych i to właśnie urząd konsularny jest najbardziej rzetelną i właściwą instytucją do ich realizacji.

Cykl konferencji ‘Niezbędne informacje konsularne’ jest nowo zastosowanym przez Konsulat w Chicago narzędziem komunikacji z lokalną społecznością polonijną. Podczas konferencji w sposób otwarty i przystępny przekazywane są najistotniejsze dla Polonii informacje konsularne. Konferencje już przynoszą wiele korzyści dla naszych interesantów, którzy wyrażają zadowolenie z powodu łatwego dotarcia do ważnych dla siebie informacji, a także z powodu sprawnego zrealizowania w konsulacie swoich wniosków.

 

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji WIDEO z konferencji prasowej 24 lipca 2013 r. (źródło: ArtvChicago)

Zachęcamy również do obejrzenia pierwszej konferencji prasowej z cyklu 'Niezbędne informacje konsularne', która odbyła się w Konsulacie 21 czerwca 2013 r. i dotyczyła spraw paszportowych. Pełna relacja z konferencji w ArtvChicago

oraz skrót w Polvision.

 

Więcej na stronie internetowej Konsulatu: www.chicago.msz.gov.pl

Facebook: Consulate General of the Republic of Poland in Chicago

Twitter: @PLinChicago

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...