Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-07-26 13:30:58 · Czytany 3451 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Niezbędne informacje konsularne

Fot: Archiwum Konsulatu Generalnego RP w Chicago

Konsulat Generalny RP w Chicago zorganizował 24 lipca br. drugą z serii konferencji prasowych pt.: ‘Niezbędne informacje konsularne’, przybliżających lokalnej społeczności polonijnej najistotniejsze dla niej sprawy konsularne.

Tematem pierwszej konferencji, która odbyła się 21 czerwca br., były sprawy paszportowe, z uwagi na trwający okres wzmożonych wyjazdów wakacyjnych. Druga konferencja 24 lipca poświęcona była sprawom: prawnym, opieki konsularnej i obywatelskim.

Podczas konferencji przedstawione zostały najistotniejsze dla lokalnej społeczności polonijnej sprawy dotyczące: aktów stanu cywilnego, wydawanych zaświadczeń, legalizacji (apostille), spraw emerytalnych, spraw spadkowych, a także najważniejszych kwestii z zakresu opieki konsularnej. Paulina Kapuścińska, Konsul Generalny, przypomniała również o czynnościach wykonywanych przez konsula oraz tych, których konsul nie realizuje.

Podczas konferencji przypomniano również, że w Chicago nie ma żadnych autoryzowanych przez Konsulat podmiotów do prowadzenia spraw konsularnych i to właśnie urząd konsularny jest najbardziej rzetelną i właściwą instytucją do ich realizacji.

Cykl konferencji ‘Niezbędne informacje konsularne’ jest nowo zastosowanym przez Konsulat w Chicago narzędziem komunikacji z lokalną społecznością polonijną. Podczas konferencji w sposób otwarty i przystępny przekazywane są najistotniejsze dla Polonii informacje konsularne. Konferencje już przynoszą wiele korzyści dla naszych interesantów, którzy wyrażają zadowolenie z powodu łatwego dotarcia do ważnych dla siebie informacji, a także z powodu sprawnego zrealizowania w konsulacie swoich wniosków.

 

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji WIDEO z konferencji prasowej 24 lipca 2013 r. (źródło: ArtvChicago)

Zachęcamy również do obejrzenia pierwszej konferencji prasowej z cyklu 'Niezbędne informacje konsularne', która odbyła się w Konsulacie 21 czerwca 2013 r. i dotyczyła spraw paszportowych. Pełna relacja z konferencji w ArtvChicago

oraz skrót w Polvision.

 

Więcej na stronie internetowej Konsulatu: www.chicago.msz.gov.pl

Facebook: Consulate General of the Republic of Poland in Chicago

Twitter: @PLinChicago

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...