Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-06-13 18:18:46 · Czytany 3711 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Bezrobocie i głód w stanie Illinois

Chicago (fot.Internet)

W statystykach stanu Illinois, liczby podają że Chicago i okolice rozwijają się bardzo dobrze ekonomicznie. Tym czasem blisko dwa tysiące mieszkańców Illinois może wkrótce stracić pracę. Wzrasta liczba osób, które mają poważne problemy z płatnościami rachunków. Dochodzi nawet do tego, że mieszkańcy stanu mają problemy z zaopatrzeniem się w żywność dobrej jakości. Często muszą korzystać z usług tańszych sklepów, gdzie jakość produktów żywnościowych spada do minimum.

Według danych udostępnionych przez "Feeding America", ponad 860 tysięcy osób w Cook County zmaga się z problemem niedożywienia. To o 50 tysięcy więcej niż w 2010 roku, a mowa jest tutaj tylko o jednym hrabstwie. Statystyki są szokujące.

Na jedzenie często nie starcza, również ludziom zatrudnionym. Osoby, które nie mają zatrudnienia często są głodne. Na całe szczęście dzieci mają zapewniane dwa posiłki dziennie w szkołach. To pomaga rodzicom, których nie stać na ich pełne wyżywienie.

Już niedługo dojdzie do masowych zwolnień, do których przygotowuje się około dwudziestu dużych firm. Między innymi, 299 pracowników otrzyma wypowiedzenie w Caterpillar,Inc. w Decatur i to już na początku lipca. Około 200 osób zostanie zwolnionych w TransCore,LP- firmie znajdującej się w miejscowości Lisle. Firma farmaceutyczna AbbVie,Inc z siedzibą na północnych przedmieściach Chicago przygotowuje wypowiedzenia dla 96 pracowników.

To tylko część przykładów firm, które będą kontynuowały zwolnienia z powodu cięć budżetowych spowodowanych kryzysem, pomimo iż oficjalne dane mówią, że sytuacja ekonomiczna w kraju poprawia się od kilku miesięcy. Dla przykładu, w kwietniu bez pracy w stanie Illinois, było 8.7 procent mieszkańców, z kolei w metropolii chicagowskiej aż 9.3 procent. Niestety dane mówią same za siebie.

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»
Krzysztof Cieslik
16 maj, 08:54
Szwajcaria potrafi byc pieknym miejscem do zycia ale czesc administracyjna jest dosc zawila ;) Ja od paru lat [...]»

Najczęściej...