Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-06-10 19:05:30 · Czytany 5789 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Uczniowie i nauczyciele poza granicami kraju mają prawo do ulg i zniżek komunikacyjnych

fot: Magazyn

KP PiS wniósł projekt zmian do ustawy, który powoduje, że dzieci Polonii mogłyby korzystać ze zniżek na przejazdy autobusami czy PKP, a także zniżek na wejście do miejsc kultury – powiedział Mariusz Błaszczak podczas konferencji prasowej.

Zdaniem przewodniczącego KP PiS ta inicjatywa związana jest ze zwiększającą się liczbą Polaków mieszkających za granicą. Chodzi także o to, żeby dzieci emigrantów miały w naszym kraju takie same prawa, jak uczniowie pobierający naukę w Polsce.

ZAPOZNAJ SIĘ Z PROJEKTEM USTAWY: kliknij tutaj!

W ostatnim czasie z Polski wyjechało ponad 2 miliony ludzi, zadaniem państwa jest wsparcie tych osób. Po kilku miesiącach oczekiwania na rozwiązania, które miał zaprezentować rząd Donalda Tuska, przedstawiamy propozycję, która zakłada że wszystkie dzieci, uczące się polskiego poza granicami naszego kraju, będą mogły mieć zniżki na przejazdy, wejścia do placówek kultury, itp. Chodzi o szkoły, które są zarejestrowane w bazie MSZ – powiedział Adam Kwiatkowski, który w Klubie PiS zajmuje się Polonią i Polakami mieszkającymi za granicą. Rozwiązanie dotyczyć miałoby także nauczycieli polskich szkół funkcjonujących za granicą. Projekt zakłada stworzenie dla takich uczniów legitymacji analogicznych do tych, którymi posługują się uczniowie w Polsce.

To jeden z pierwszych projektów w sprawie Polonii, który składamy. Chcemy zasygnalizować, że są oni ważni dla nas i należy im się wsparcie państwa – zakończył Adam Kwiatkowski.

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia na świecie · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...