Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-11-20 13:12:15 · Czytany 4140 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Dyktando 2013, Chicago

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce zaprasza serdecznie na IV, polonijną edycję, wielkiego, ogólnopolskiego konkursu ortograficznego DYKTANDO 2013, Chicago  które odbędzie się w niedzielę 1 grudnia 2013 o godzinie 1:00 po południu w Copernicus Center - Annex przy 5216 W. Lawrence Ave, Chicago, IL.  

W sprawdzianie może wziąć udział każdy, kto ma ochotę zmierzyć się z zawiłościami polskiej ortografii.

Proszę pamiętać o tym, że nie będzie to stresujący test, ale zabawa, w której każdy będzie mógł sprawdzić swoje językowe umiejętności i być może zdobyć zaszczytny tytuł "Polonijnego Mistrza Ortografii" (oraz wysoką nagrodę pieniężną).

Dyktando jest anonimowe, zakodowane prace nie będą oceniane lecz wyłonione zostaną te, z najmniejszą liczbą błędów, lub bezbłędne.

Mamy nadzieję, że udział w dyktandzie zachęci i zmobilizuje Państwa do bliższego przyjrzenia się współczesnej polszczyźnie i zwrócenia uwagi na poprawność językową.

Po napisaniu dyktanda, w oczekiwaniu na wyniki konkursu, będzie można porozmawiać o zawiłościach poprawnej polszczyzny z sekretarzem Rady Języka Polskiego, autorką tekstu dyktanda, prof. Katarzyną Kłosińską, wziąć udział w interesującym językowym quizie (z nagrodami!) i napić się pysznej herbatki w miłym towarzystwie tych wszystkich, dla których język polski jest bliski sercu.

 

Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail : dyktandochicago@gmail.com do 30 listopada 2013.

 

Zapraszamy serdecznie!

Komitet Organizacyjny Dyktanda 2013, Chicago

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...