Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-01-26 13:43:05 · Czytany 5095 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

We wtorek 27 stycznia upływa termin rejestracji przez internet lub drogą pocztową

Fot: Internet

Wyborcy mogą się zarejestrować drogą pocztową, za pośrednictwem internetu lub w siedzibie Komisji Wyborczej miasta Chicago (Chicago Election Board) przed godziną  11:59 w nocy, we wtorek (27 stycznia) aby mogli się kwalifikować do oddania głosu drogą pocztową “absentee” lub osobiście w ich okręgu wyborczym w Dniu Wyborów 24 lutego. 

Wyborcy Chicago, którzy są zarejestrowani pod aktualnym adresem zamieszkania nie muszą się ponownie rejestrować. Wyborcy mogą zweryfikować status swojej rejestracji poprzez użycie systemu “Twoje Informacje Wyborcze” na stronie internetowej Komisji Wyborczej pod adresem chicagoelections.com.

Osoby, które potrzebują się zarejestrować po raz pierwszy lub zaktualiozować swój adres zamieszkania mają cztery możliwości:

- Urząd Komisji Wyborczej miasta Chicago w ostatnim dniu rejestracji we wtorek (27 stycznia) będzie otwarty od 9 rano do północy pod adresem: 69 W. Washington St. w Chicago.

- Formularz do rejestracji drogą pocztową jest dostępny na stronie internetowej chicagoelections.com. Formularz będzie zaakceptowany jeżeli będzie posiadał datę stempla pocztowego w dniu lub przed dniem 27 stycznia.

System rejestracji przez internet  również będzie otwarty do godziny 11:59 w nocy, we wtorek (27 stycznia). Wyborcy muszą posiadać  ważne prawo jazdy lub  dokument tożsamości  (ID) aby mogli skorzystać z tego systemu.

- Po terminie 27 stycznia, osobista rejestracja będzie dostępna w okresie  “Grace Period” do 21 lutego lecz w tym okresie wyborcy muszą zarejestrować się osobiście w jednej z placówek “Grace Period” oraz w tym samym dniu oddać głos.

Aby zarejestrować się do wyborów, osoba musi być obywatelem Stanów Zjednoczonych, mieć ukończone 18 lat przed dniem lub w dniu wyborów i mieszkać w swoim okręgu wyborczym (precinct) co najmniej 30 dni przed dniem wyborów.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...