Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-01-13 12:28:01 · Czytany 3419 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Pal-Pac zaprasza do współpracy organizacje polonijne

Fot: Pal-Pac

W miniony czwartek 9 stycznia w Copernicus Center odbyło się spotkanie liderów organizacji polonijnych, przybyłych na zaproszenie Prezesa Polish-American Leadership Pal-Pac, pana Ariego Zweiga, który wraz z członkami Rady Dyrektorów przedstawił noworoczny plan działania organizacji.

Założyciele i członkowie organizacji Pal-Pac nawoływali istniejące w Chicago organizacje polonijne do współpracy – chcieli poprzez wspólne działanie zwiększyć świadomość polityczną Polonii i zachęcić ją do czynnego udziału w wyborach. Przedstawicielom Pal-Pac zależało na upowszechnianiu wśród Polaków wiedzy na temat warunków i sposobu głosowania.

Kolejnym zadaniem i założeniem spotkania było uświadomienie politykom, jak silną grupą etniczną jest zjednoczona Polonia. „W nadchodzącym roku chcemy połączyć siły z największą liczbą organizacji polonijnych i wspierać się we wspólnych inicjatywach. Zamierzamy dotrzeć również do młodzieży i organizacji studenckich oraz do całego środowiska polonijnego” – powiedział Arie Zweig, Prezes Rady Nadzorczej Pal-Pac.

Na spotkanie przybyli także przedstawiciele młodego pokolenia – studenci, członkowie polonijnych organizacji na uniwersytetach Layola i Du Page, którzy zadeklarowali swoją pomoc i chęć partycypowania w działaniach organizacji Pal-Pac.

W pierwszej dekadzie nowego roku Pal-Pac wraz z chętnymi do współpracy organizacjami polonijnymi planuje przedsięwzięcie, na które przybędzie ponad 1000 Polaków zainteresowanych czynnym udziałem Polonii w życiu politycznym. Będą oni mieli okazję, żeby spotkać się z politykami, wysłuchać ich prelekcji, jak również dowiedzieć się więcej na temat miejsca i sposobu głosowania w nadchodzących wyborach.

 

Więcej informacji już wkrótce na www.pal-pac.org.

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Polityka · Polonia na świecie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Jola
21 mar, 08:19
Witam. mam pytanie czy to jest normalne ze po wykonaniu lasera ablacyjnego CO2 na drugi dzien mam strasznie [...]»
Bogdan Domeracki
17 mar, 15:58
„POLACY w kraju Helwetów”… Zapraszamy także do nas...! »
Marie Elizabeth
09 mar, 14:34
Oh je me sens de nouveau en vie après avoir subi beaucoup de traumatismes et de chagrin. Je [...]»

Najczęściej...