Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2011-12-17 10:36:38 · Czytany 6759 razy · 3 komentarzy
Nowszy Starszy

XX finał WOŚP w Chicago już niedługo

Źródło: wospchicago.com

8 stycznia 2012 roku ruszy XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra gra pod hasłem "Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko", czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Jak mówią organizatorzy, (...) wybór tematu 20 finału WOŚP poprzedził konsultacjami z ogromną rzeszą lekarzy, którzy przez wszystkie minione lata współpracowali z nami, kiedy wspieraliśmy wiele różnych dziedzin medycyny dziecięcej. To niesamowite, jak wiele udało nam się zmienić na lepsze w standardach opieki nad dziećmi w polskich szpitalach. Niektóre problemy, takie jak chociażby retinopatia wcześniaka, udało nam się wyeliminować w 100%. Swoją działalność zaczynaliśmy od ratowania życia noworodków chorych na serce. Po 20 latach nadal priorytetem w naszych działaniach jest noworodek. W tym roku skoncentrujemy się nad opieką medyczną nad wcześniakiem, ale także pochylimy się nad zdrowiem chorej na cukrzycę mamy w ciąży, nad którą roztaczamy już od kilku lat opiekę związaną z zagrożeniami jakie niesie ta choroba. (...)

W tym roku ponad 120 tys. wolontariuszy weźmie udział w XX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał, zaplanowany na 8 stycznia, rozpocznie się w Zakopanem. W ciągu 20 lat WOŚP kupiła 23,5 tys. urządzeń dla 600 polskich szpitali, za 450 mln zł – m.in. 955 inkubatorów, 834 kardiomonitorów, 231 aparatów usg i 116 aparatów rtg, a także wyposażyła 868 stanowisk do badania słuchu, dzięki czemu przebadano ponad 3 mln noworodków.

W czasie tegorocznego Finału bedzie prowadzona ogromna kampania medialna na rzecz walki z cukrzycą dla wszystkich Polaków, bez względu na ich płeć czy wiek. Ogromnym sukcesem zakończyła się realizacja Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą – Fundacja kupiła blisko 3000 urządzeń i w chwili obecnej program ten przejęło Ministerstwo Zdrowia.

W Chicago, koncert finałowy odbedzie się jak zwykle w Copernicus Center. Marek Kowalczyk z Fundacji Kopernikowskiej poinformował, że Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chicago wciąż poszukuje wolontariuszy gotowych pomóc w organizacji XX Finału tej akcji. Zwrócil się również z prośbą o przekazywanie wartościowych przedmiotów, które mogłyby zostać zlicytowane na internetowej aukcji Allegro bądź podczas Finału Orkiestry w Chicago, w Copernicus Center, 8 stycznia 2012 roku.

Swój udział w tegorocznym finale w Chicago zapowiedzieli już tacy artyści jak Arek Religa, Paweł Pospieszalski, Veselowsky i Glass Block Factory.

Więcej informacji na wospchicago.com i wosp.org.pl

Źródło: wospchicago.com

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

LOL · 2011-12-29 01:06:19

gwiozdy chicagowskie, porażka

Anna · 2011-12-26 12:26:10

Ironia przedmówcy świadczczy sama za siebie. Powodzenia i gratuluję wszystkim wolontariuszom w pomaganiu przy organizacji WOŚP!

jasio · 2011-12-20 12:42:48

szykagowskie "gwiozdy" beda jak na kazdej polonijnej przytupowie...

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...