Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Wydanie 2010-06 · Opublikowany: 2010-08-01 21:04:28 · Czytany 4049 razy · 2 komentarzy
Nowszy Starszy

Unia Kredytowa po raz pierwszy na paradzie 3-cio majowej w Chicago

W pierwszy majowy weekend Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa zadebiutowała w Chicago na Paradzie 3-Majowej, prezentując Polonii swój supernowoczesny Oddział Mobilny. Udział Naszej Unii w Paradzie, która ma już 119-letnią tradycję, to zarazem początek nowej tradycji w P-SFUK – tradycji sponsorowania tego ważnego wydarzenia, które upamiętnia datę uchwalenia jednej z najbardziej postępowych konstytucji na świecie.

W tegorocznej paradzie Naszą Unię reprezentowała grupa pracowników z oddziałów P-SFUK w Norridge i Mt. Prospect oraz grupa młodzieży ze szkoły im. Jana Kochanowskiego, która jest członkiem Związku Klubów Polskich – organizacji, która w styczniu br. stała się sponsorem Naszej Unii na terenie metropolii chicagowskiej.

“Sądząc po ciepłym przyjęciu przez publiczność i entuzjastycznym przestawieniu nas przez organizatorów Parady, można powiedzieć, że był to udany debiut.” – powiedział Zbigniew Rogalski, Wiceprezes P-SFUK i Szef  regionu Środkowo Wschodniego. – „Parada była znakomitą okazją do pokazania siły finansowej Naszej Unii, podkreślenia faktu naszej obecności w Chicago, jak również zademonstrowania naszej woli wspierania całej Polonii.”

Parada, którą Związek Klubów Polskich zorganizował pod hasłem „Fryderyk Chopin darem Polski dla świata”, wyruszyła o godzinie 11.30 rano i przeszła ulicą Columbus, od Balbo, do ulicy Monroe. Uczestniczyło w niej ponad 100 polonijnych organizacji, a na trasie pochodu towarzyszyły jej wielotysięczne tłumy widzów. Wielkim Marszałkiem tegorocznej parady był Stanisław Zagata, Prezes Związku Podhalan w Ameryce.

W przeddzień Parady, na zaproszenie pana Tadeusza Czajkowskiego, Prezesa Związku Klubów Polskich, przedstawiciele Naszej Unii wzięli dział w spotkaniu Polonii z burmistrzem Chicago, panem Richardem M. Daley’em.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 2 komentarzy w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

~Anonim · 2012-03-12 23:36:33

maja najlepsze kredyty obecnie.

uniowiec · 2010-08-27 12:46:44

Jestem w Uni i polecam innym. Banki sa do kitu.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...