Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-07-06 16:31:13 · Czytany 3409 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Piąta edycja Festiwalu Polskiego w Seattle przedstawia dziedzictwo kulturowe Warszawy i Mazowsza

W sobotę, 9 lipca 2016 roku odbędzie się kolejny Festiwal Polski w Seattle Center, otwarty dla szerokiej. publiczności regionu Północno-Zachodniego Stanu Waszyngton. Tematem piątej edycji są polskie tradycje i osiągnięcia miasta Warszawy i Mazowsza. W programie znajdzie się coś dla każdego – parada otwierająca wydarzenie, muzyka na żywo, występy taneczne, warsztaty, wystawy, zajęcia dla dzieci, polska kuchnia i napoje oraz inne atrakcje. Wystąpią zarówno artyści lokalni jak i przyjezdni z Kanady i z Polski oraz ze stanu Arizona, Illinois i Oregon. W tym roku po raz pierwszy wystąpi grupa Mazovia z Calgary (Alberta), Lajkonik z Tucson (Arizona), Duo Draka z Portland (Oregon) oraz wokalistka jazzowa z Polski, Kasia Zaręba. Na festiwalu po raz kolejny wystąpi pianista, Paweł Chęciński, z Chicago (Illinois) oraz Matt Strutyński, Vivat Musica! i Młodzi Polanie z Seattle.  

Podczas całodniowych występów na dwóch scenach (Armory i Mural Amphitheatre), będzie można słuchać muzyki Chopina, piosenek prosto z ulic Warszawy oraz wierszy polsko-amerykańskiego poety. Oprócz tego będzie można obejrzeć pokazy tradycyjnych polskich tańców, w tym również Poloneza, narodowego tańca Polski, oraz wziąć udział w konkursie tanecznym Polka Dance Contest! Zapraszamy na pyszne, tradycyjne polskie jedzenie i napoje oraz piwo. Prosimy o zarezerwowanie czasu na odkrywanie rękodzieła i pamiątek na specjalnie przygotowanych stoiskach oraz na warsztaty i zajęcia dla dzieci. Zapraszamy również do odwiedzania historycznej i kulturalnej wystawy, oglądania krótkich filmów o Polsce oraz wykazanie się swoimi umiejętnościami językowymi w konkursie ‘Speak Polish Contest’!

Tegoroczny festiwal zaprezentuje, poprzez wiele elementów programu, stolicę Polski, położoną nad Wisłą, przez wieki ‘strzeżoną’ przez legendarną Syrenkę Warszawską, którą przedstawiamy w tegorocznym plakacie festiwalowym. Warszawa, całkowicie odbudowana po zniszczeniach II Wojny Światowej, stała się centrum międzynarodowego biznesu, nauki i kultury. Poprzez wystawy, występy i filmy, festiwal zaprezentuje osiągnięcia stolicy i regionu Mazowsza.  Jako największe województwo w kraju – Mazowieckie pełni znaczącą rolę w historii Polski. Jest, między innymi miejscem urodzin najsłynniejszego polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina oraz dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla, Marii Skłodowskiej – Curie.

Polski Festiwal w Seattle jest wydarzeniem  dedykowanym wielokulturowej społeczności regionu Seattle. Festiwal jest okazją zarówno dla Polskich jak i Polsko-Amerykańskich wykonawców do przygotowania pokazów i występów oraz przedstawienia produktów i ofert kulturalnych. Jest to miejsce nie tylko do odkrywania swojego dziedzictwa kulturowego, ale również możliwość dla wszystkich uczestników do poznania ich Polskich sąsiadów. Wierzymy, że przez kulturową świadomość budujemy nie tylko zrozumienie ale i przyjacielskie stosunki z całym społeczeństwem. Wstęp na festiwal jest bezpłatny i otwarty dla szerokiej publiczności.

 

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Domu Polskiego i Towarzystwo Domu Polskiego we współpracy z Seattle Center Festal. Wiecej informacji: www.polishfestivalseattle.org  oraz www.facebook.com/PolishFestivalSeattle

 

Kontakt: info@polishfestivalseattle.org tel: 206 949-8123

Festiwal Polski w Seattle,  9 lipca 2016, w godzinach od 11:00 do-19:00

Seattle Center (Armory & Mural Amphitheatre) 305 Harrison, Seattle, WA 98109

 

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Kultura i sztuka · Podróże i turystyka · Polonia na świecie · Polska · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

~Anonim · 2019-06-21 08:04:37

Czy jesteś w kryzysie finansowym, szukasz pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub opłacenie rachunków? PayLATER Loan otrzymuje wszystkie rodzaje pożyczek i kwoty o niskim oprocentowaniu 2%. Złóż wniosek za pośrednictwem poczty e-mail pod adresem: ( paylaterloan@zoho.com ) LUB WhatsApp ( +19292227518 )

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...